PIKUJ 1408m

PIKUJ 1408m - na najwyższym szczycie Bieszczad

Do czasu zakończenia wojny na Ukrainie wywołanej przez Rosję wycieczki jednodniowe z Bieszczad na Ukrainę ze względów bezpieczeństwa są WSTRZYMANE. W zachodniej Ukrainie działania wojenne nie były i nie są prowadzone, więc nic nie wpłynęło na stan atrakcji, które pokazujemy na wycieczce. Kwiecień 2022

Posiadaczy paszportów zapraszamy na wycieczkę za wschodnią granicę, gdzie obraz tej ziemi przez prawie sześćset lat współtworzyli Polacy, Rusini, Żydzi, Niemcy i inne narodowości. Pozostawili po sobie cerkwie, kościoły, synagogi, cmentarze wszystkich wyznań i żyją w pamięci tamtejszych mieszkańców. Jednak o tym na tej wycieczce będą tylko opowieści i widok z okien autokaru. Główną atrakcją tego dnia jest wycieczka górska na najwyższy szczyt Bieszczad Pikuj, który leży na terenie Ukrainy. Wycieczka jest wyłącznie dla osób dużo chodzących po górach, bo idąc na Pikuj pokonamy 590m różnicy poziomów, a później czeka nas prawie 810m w dół (na Tarnicę z Wołosatego jest 600m. Dalej idąc takim porównaniem: to trasa wygląda tak jak byśmy wychodzili z Ustrzyk Górnych przez Szeroki Wierch, a schodzili do Wołosatego. Nachylenie niemal identyczne, ale różnice poziomów nieco większe). Jednak ten spory wysiłek zrekompensują widoki na pasmo Borżawy (Stoh 1677m), Ostrą Horę 1408, Połoninę Równą 1482m i oczywiście najwyższe szczyty Bieszczad po stronie polskiej. Ponadto czynna gospodarka pasterska na szczytach gór i brak turystów. Tylko nie zapomnijcie odpowiednio się ubrać i zaopatrzyć w prowiant na długą wycieczkę górską.

Mapa wycieczki 1-dniowej PIKUJ 1408m w Bieszczady Ukraińskie.

PROGRAM WYCIECZKI w Bieszczady ukraińskie na górę Pikuj:

• wyjazd na wycieczkę na Ukrainę około 6 rano (niezbędny PASZPORT, rozkład jazdy niżej)

wycieczka autokarowa z opowieściami przewodnika przebiegająca przez Chyrów (konwikt), Starą Sól (kościół i cerkwie), Stary Sambor (miasto handlu), Spas (Diabelski Kamień), Jasienicę Zamkową (dzwonnica obronna), Rozłucz (dawne uzdrowisko), Turkę, Borynię i z widokami na najwyższe szczyty Bieszczad
(inaczej: słuchamy o powyższych atrakcjach jadąc autokarem)

wycieczka górska na trasie: Husne Wyżne 820m - Prypir 1284m - Nondag 1303m - Połonina Bukowska - Zełemeny 1304m - Połonina Szerdowska 1332m - PIKUJ 1408m - Biłasowica 600m, czas przejścia około 6h
(wycieczka wyłącznie dla osób dużo chodzących po górach)

UWAGA: wszystkie inne grupy wychodzą na Pikuja z końca miejscowości Husne Wyżne, zaczynając wędrówkę od dawnego schroniska (turbazy). Szlak w 70% prowadzi przez las i jest bardzo stromy. My jako jedyni idziemy zupełnie inną drogą, która charakteryzuje się łagodnym podejściem i jest w 80% widokowa! Po naszej trasie nie ma oznaczeń szlaku, a poznaliśmy go dzięki znajomości z mieszkańcami, którzy pokazali nam tę fantastyczną drogę! Schodząc do Biłasowicy nie powtarzamy szlaku i tam podjeżdża nasz autokar.
Próbując indywidualnie wejść na Pikuja trzeba wracać tą samą drogą (nikt nie świadczy usług transportowych z Biłasowicy), a do tego szlak jest bardzo słabo oznaczony) i w razie wypadku / zgubienia się nie ma do kogo zadzwonić - nie ma GOPR...

możliwość wędrówki z profesjonalnymi KIJAMI TREKKINGOWYMI
  (niezbędna rezerwacja najpóźniej 12h przed wycieczką, koszt: 10 zł/dzień)

• czas wolny na obiad i pamiątki w widokowym miejscu

możliwość zakupów przed granicą za złotówki

• zakończenie wycieczki około 23-ej (czas zależy głównie od kontroli granicznych)

UWAGA: w razie niesprzyjających prognoz pogody organizator zastrzega sobie możliwość odwołania wycieczki, a realizowana jest od minimum 15 osób.

CENA: 130 zł / osoba

czas trwania: 6 – 23

CENA OBEJMUJE:
- transport autokarem / busem z klimatyzacją
- usługi pilota wycieczek będącego przewodnikiem górskim
- opłaty graniczne
- ubezpieczenie NNW i KL
- podatek VAT marża.

OPŁATĘ za wycieczkę dokonuje się dopiero podczas wsiadania do autokaru u przewodnika gotówką. Jedynie większe grupki (po uzgodnieniu) prosimy o wpłatę zaliczki.
Jeśli ktoś potrzebuje FAKTURĘ to należy nam to zgłosić najpóźniej dzień przed wycieczką.

DNI WYJAZDÓW:
- NIEDZIELE
(lipiec ↔ sierpień)
- inne miesiące oraz długie weekendy dane w TERMINARZ

Wycieczki dla klientów indywidualnych w podanych dniach tygodnia oraz cenie są realizowane przy zebraniu przez BP Bieszczader minimum 15 osób.

Dla GRUP każdą wycieczkę organizujemy w dowolnym terminie i dostosowujemy cenę do świadczeń oraz ilości osób.

ROZETA KARPACKA

GALERIA ZDJĘĆ wykonanych na organizowanych przez nas wycieczkach na Pikuj:

[masterslider id="8"]

ROZETA KARPACKA

ROZKŁAD JAZDY

MAPA przedstawiająca główną trasę przejazdu autokaru skąd zabieramy turystów indywidualnych na wycieczkę „PIKUJ”:

PIKUJ nr 1 przez Łobozew

PIKUJ nr 2 przez Myczkowce lub Orelec

Poniżej oprócz powyższego rozkładu jazdy autokaru podajemy również do jakich miejscowości należy dojechać we własnym zakresie jeśli wybrane przez Państwa miejsce noclegowe w Bieszczadach, czy na Podkarpaciu znajduje się poza naszą trasą autokarową:

5:30 LESKO (klienci m.in. z Sanok, Zagórz, Weremień, Łukowe, Bezmiechowa, Załuż, Zahutyń, Rymanów, Iwonicz, Krosno, Zagórz, Czaszyn, Wysoczany, Mokre, Rzepedź, Komańcza)

UWAGA: klientów nocujących w poniższych miejscowościach do czasu zakończenia remontu drogi Hoczew-Myczków odbieramy autokarem z LESKA:
5:30 HUZELE

5:35 ŁĄCZKI (Weremień)
5:40 HOCZEW (Dziurdziów, Nowosiółki, Mchawa, Żernica, Baligród, Bystre, Jabłonki)
5:40 BACHLAWA

UWAGA: klientów nocujących w poniższych miejscowościach do czasu zakończenia remontu drogi Hoczew-Myczków odbieramy autokarem z MYCZKOWA:
5:45 ŚREDNIA WIEŚ

5:50 BEREZKA (Wola Matiaszowa, Bereżnica)

6:00 POLAŃCZYK (3 przystanki: uzdrowisko, skrzyżowanie, sanktuarium – klienci z Wołkowyja, Górzanka, Stężnica, Bukowiec, Terka, Zawóz, Werlas, Rajskie, Olchowiec, Chrewt, Cisna, Majdan, Żubracze, Dołżyca, Krzywe, Przysłup, Strzebowiska, Kalnica, Smerek, Wetlina)
6:10 MYCZKÓW
6:15 SOLINA hotele
6:20 SOLINA Grosar (Solina Jawor, Rewita, Łobozew, Teleśnica)
6:25 BÓBRKA
6:30 MYCZKOWCE Andrzejówka LUB ORELEC
6:40 MYCZKOWCE zapora
6:45 MYCZKOWCE skrzyżowanie (Zwierzyń)
6:50 UHERCE Mineralne (Orelec, Sanok, Zagórz, Weremień, Łukowe, Bezmiechowa, Rudenka, Załuż, Zahutyń, Rymanów, Iwonicz, Krosno, Zagórz, Czaszyn, Wysoczany, Mokre, Rzepedź, Komańcza)
6:55 OLSZANICA (Wańkowa, Paszowa, Stańkowa, Ropienka, Zawadka, Serednica)
7:00 STEFKOWA
7:05 USTIANOWA
LUB - wybór trasy uzależniony od większej ilości klientów wsiadających w danych miejscowościach
6:35 ŁOBOZEW (Teleśnica)
6:45 USTIANOWA
7:10 / 6:50 USTRZYKI DOLNE (4 przystanki: Orlen, przy skrzyż. na Równię, rynek, szpital, dworzec - klienci z Arłamów, Bircza, Krasiczyn, Przemyśl, Równia, Krościenko, Brzegi Górne, Łodyna, Jasień, Hoszów, Zadwórze, Rabe, Żłobek, Czarna, Michniowiec, Lutowiska, Smolnik, Stuposiany, Pszczeliny, Muczne, Ustrzyki Górne, Dwernik, Chmiel, Zatwarnica, Nasiczne, Polana)

UWAGA: powyższy rozkład jazdy może ulec zmianie. Dokładne godziny i miejsce odbioru podajemy oddzwaniając do zapisanych na wycieczkę osób dzień przed wycieczką w godzinach między 9:00, a 12:00. Po rozmowie telefonicznej wysyłamy SMS z najważniejszymi informacjami.

Jesteśmy w stanie zorganizować dojazd na nasze wycieczki z każdej innej miejscowości w Bieszczadach i na Podkarpaciu – cena od 15 zł / osoba.
Klienci nocujący między Cisną, a Wetliną (również Smerek, Kalnica, Strzebowiska, Krzywe, Dołżyca) dowóz do Polańczyka w cenie 30 zł / osoba (w 2 strony).
(transport busem będzie zrealizowany w podanej cenie jeśli BP Bieszczader zbierze minimum 8 osób chętnych)

ROZETA KARPACKA

INFORMACJE PRAKTYCZNE

WYPOSAŻENIE: paszport z aktualnym terminem ważności, złotówki, a także: buty wyżej kostki, kurtka przeciwdeszczowa, czapka z daszkiem; plecak: suchy prowiant na cały dzień, minimum 1,5 l wody, apteczka osobista (m.in. plastry na odciski, bandaż elastyczny), skarpety na zmianę.

WALUTA: na terenie Ukrainy obowiązującą walutą jest hrywna (1 hrywna to około 15 groszy / 1 zł to około 7 uah). Wymianę złotówek na hrywny np. na ewentualny obiad, czy zakupy pamiątek najkorzystniej wykonać tuż za przejściem granicznym w kantorze lub robiąc zakupy spożywcze (kurs niemal identyczny jak w kantorze). Ceny produktów na Ukrainie są zbliżone do cen w Polsce.

UBEZPIECZENIE: uczestników wycieczki ubezpieczamy od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków i Kosztów Leczenia w TU UNIQA (ogólne warunki UNIQA).
Wybierającym się za granicę zachęcamy (nie ma obowiązku) zabrać kartę ubezpieczenia zdrowotnego (EKUZ) z NFZ. Karta stanowi dowód, że dana osoba jest ubezpieczona w jednym z krajów UE oraz uprości płatności i procedury zwrotu poniesionych kosztów.

ROZETA KARPACKA

CZYM SIĘ WYRÓŻNIAMY

W Bieszczadach jest kilka biur podróży organizujących wycieczki jednodniowe, dlatego postanowiliśmy zachęcić Państwa do wyjazdu z nami zapewniając NAJWYŻSZĄ JAKOŚĆ i pokazując czym nasza wycieczka Pikuj się wyróżnia:
1. wycieczka jest realizowana wg autorskiego programu
2. jesteśmy jej jedynym organizatorem dla klientów indywidualnych
3. jako jedyni chodzimy trasą, która w 80% jest widokowa (wszystkie inne osoby / grupy chodzą z końca miejscowości Husne, szlakiem, który w 70% prowadzi przez las i jest bardzo strome podejście)
4. trasa, którą wychodzimy w pasmo Pikuja jest łagodna
5. wychodzimy z Husnego i schodzimy do Biłasowicy, gdzie podjeżdża nasz kierowca, czyli nie powtarzamy szlaku
6. wycieczki oprowadzają najlepsi przewodnicy z niespotykaną pasją
7. współpracujemy z firmami posiadającymi najnowsze autokary i busy w Bieszczadach i są rozpoznawalne dzięki dużym TABLICOM z nazwą biura na przedniej szybie
8. numerujemy miejsca, oddzwaniamy do klientów i wysyłamy smsem informacje
9. organizujemy dojazdy busami do głównych tras przejazdu autokarów.

ROZETA KARPACKA

PROMOCJE / ZNIŻKI na wycieczki i atrakcje

Kilkanaście lat temu zakładając biuro podróży w Bieszczadach powiedzieliśmy sobie, iż będziemy organizować wycieczki z niepowtarzalnymi programami, które będą miały najmniejszą cenę, ale jednocześnie najwyższą jakość. I to nam się udaje. Ale od tego roku postanowiliśmy dodatkowo podziękować naszym stałym klientom poprzez:
1. składając rezerwację na 3 wycieczki jednodniowe (podczas jednego urlopu) na trzecią dajemy 10 zł zniżki / każda osoba
2. uczestnicząc nawet w 1 wycieczce przysługuje Państwu 10% zniżki na 3 atrakcje:
– rejs statkiem
lub na wypożyczenie sprzętu wodnego w PORT SOLINA w Solinie

warsztaty w BIESZCZADZKIEJ SZKOLE RZEMIOSŁA w Uhercach Mineralnych
– „6 całusów Wielkiej Niedźwiedzicy” w browarze URSA MAIOR w Uhercach Mineralnych, czyli degustację 6 lanych piw
3. oraz 50 zł zniżki na 2h Wyprawę UAZ-em z przewodnikiem.
Zniżki są udzielane na podstawie biletu otrzymanego podczas opłaty za wycieczkę od przewodników BP Bieszczader, na którego odwrocie są loga powyższych twórców atrakcji.

ROZETA KARPACKA

NAGRODY

Przypominamy, że w naszej ofercie mamy aż 11 wycieczek jednodniowych dla turystów nocujących w Bieszczadach i na Podkarpaciu! O jakości usług świadczą NAGRODY:
1. 2012r. Najlepszy Produkt Turystyczny Podkarpacia za wycieczkę TRAPERSKA PRZYGODA
2. 2015r. Najlepszy Produkt Turystyczny Podkarpacia za wycieczkę DREZYNAMI po Bieszczadach!
3. 2017r. wycieczka WODAMI rzeki San! dostała 2 nagrody:
- Najlepszy Produkt Turystyczny Podkarpacia oraz
- Najlepszy Produkt Turystyczny POLSKI – otrzymaliśmy taką nagrodę jako jedyne w historii tego konkursu biuro podróży w Polsce!

ROZETA KARPACKA

REZERWACJE WYCIECZEK JEDNODNIOWYCH

Dlaczego warto wykonać rezerwację wycieczek jednodniowych PRZED PRZYJAZDEM w Bieszczady?SPRAWDŹ

SYSTEM REZERWACJI wycieczek jednodniowych Biura Podróży Bieszczader z Bieszczad.

Wyszukaj wycieczki: