TRAPERSKA PRZYGODA w Bieszczadach - NAJLEPSZY PRODUKT TURYSTYCZNY Podkarpacia 2012!

Biuro Podróży BIESZCZADER za wycieczkę
TRAPERSKA PRZYGODA

dostało statuetkę i dyplom w konkursie na

NAJLEPSZY PRODUKT TURYSTYCZNY Województwa Podkarpackiego

organizowanym w 2012 roku przez Podkarpacką Regionalną Organizację Turystyczną

Przedstawiamy Państwu propozycję wycieczki w prawdziwe Dzikie Bieszczady. Poznawać je będziemy częściowo z pokładu dyliżansów, dzięki którym kilkukrotnie pokonamy górską rzekę Osława, będziemy podziwiać oryginalne budownictwo tej krainy – łemkowskie chyże i cerkiew z 1806r. Woźnice jak i przewodnik będą snuli mrożące krew w żyłach opowieści o zbójach i współczesnych oryginalnych mieszkańcach. Na wozach dojedziemy do miejsca skąd już tylko godzinka do jednej z największych osobliwości przyrodniczych w  całych Karpatach – Jeziorek Duszatyńskich! Będziemy też na największym w Polsce wypasie owiec. UWAGA: jest to wycieczka dla wszystkich w każdym wieku, a nazwa wzięła się od wozów traperskich. Więcej oraz co robimy jak jest niepogoda podajemy na samym dole tej strony.

MAPA wycieczki TRAPERSKA PRZYGODA po Bieszczadach: wypał węgla drzewnego, dyliżanse i przeprawy przez rzeki!, Jeziorka Duszatyńskie, cerkiew, bacówka z serami owczymi... Najlepszy Produkt Turystyczny Podkarpacia 2012!

PROGRAM wycieczki jednodniowej TRAPERSKA PRZYGODA po Bieszczadach:

● około 9-tej wyjazd na wycieczkę autokarem po Bieszczadach z opowieściami przewodnika (poniżej rozkład jazdy)

● wizyta na jednym z ostatnich w Bieszczadach WYPAŁÓW WĘGLA DRZEWNEGO

● przejazd DYLIŻANSAMI doliną Osławy bezdrożami i rzekami na trasie Smolnik - Mików - Duszatyn pokonując w obie strony prawie 20km!

● wędrówka z miejscowości Duszatyn (480m n.p.m.) drogą leśną oraz szlakiem turystycznym do rezerwatu Zwiezło z JEZIORKAMI DUSZATYŃSKIMI (dolne położone na 683, a górne na 701m n.p.m.) i powrót tym samym szlakiem, czas przejścia w 1 stronę około 1h (4km).
Nad Jeziorkami Duszatyńskimi kilkukrotnie bywał Karol Wojtyła (święty Jan Paweł II) - piszemy o tym niżej.

● OGNISKO Z KIEŁBASKAMI na leśnej polanie,
a na zamówienie grup wycieczka w towarzystwie muzykanta (warto oglądnąć FILM z takiej wycieczki)

● zwiedzanie kamiennej CERKWI w Smolniku z 1806r. pw. Przeniesienia Relikwii św. Mikołaja

● BACÓWKA góralska z serami przy największym wypasie owiec w Polsce (możliwość zakupów)

● około 18:30 zakończenie wycieczki w miejscu wsiadania do autokaru

CENA: 150 zł dorośli / 140 zł młodzież 5-18 lat / 50 zł dzieci do 5 lat

czas trwania wycieczki: 9 - 19

CENA OBEJMUJE:
- transport autokarem lub busem z klimatyzacją
- przejazd dyliżansami z końmi na 20 km!
- ognisko z kiełbaskami
- usługi przewodnika górskiego
- ubezpieczenie NNW
- podatek VAT marża.

OPŁATĘ za wycieczkę dokonuje się dopiero podczas wsiadania do autokaru u przewodnika gotówką. Jedynie większe grupki (po uzgodnieniu) prosimy o wpłatę zaliczki.
Jeśli ktoś potrzebuje FAKTURĘ to należy nam to zgłosić najpóźniej dzień przed wycieczką.

BON TURYSTYCZNY na krajowe wycieczki jednodniowe po Bieszczadach i Województwie Podkarpackim Biura Podróży Bieszczader

DNI WYJAZDÓW:
- ŚRODY (maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień i październik)
- PIĄTKI i NIEDZIELE (lipiec i sierpień)
- inne miesiące oraz długie weekendy dane w TERMINARZ

Wycieczki dla klientów indywidualnych w podanych dniach tygodnia oraz cenie są realizowane przy zebraniu przez BP Bieszczader minimum 15 osób.

Dla GRUP każdą wycieczkę organizujemy w dowolnym terminie i dostosowujemy cenę do świadczeń oraz ilości osób.

ROZETA KARPACKA

ZDJĘCIA z wycieczki jednodniowej TRAPERSKA PRZYGODA

[masterslider id="6"]

ROZETA KARPACKA

ROZKŁAD JAZDY

MAPA przedstawiająca główną trasę przejazdu autokaru skąd zabieramy turystów indywidualnych na wycieczkę „TRAPERSKA PRZYGODA”:

TRAPERSKA PRZYGODA trasa nr 1 (Myczkowce – Bukowiec)

TRAPERSKA PRZYGODA trasa nr 2 (Hoczew – Bukowiec)

Poniżej oprócz powyższego rozkładu jazdy autokaru podajemy również do jakich miejscowości należy dojechać we własnym zakresie jeśli wybrane przez Państwa miejsce noclegowe w Bieszczadach, czy na Podkarpaciu znajduje się poza naszą trasą autokarową:

8:00 LESKO (klienci m.in. z Sanok, Zagórz, Huzele, Weremień, Łączki, Łukowe, Bezmiechowa, Załuż, Zahutyń
oraz Komańcza, Rzepedź, Szczawne, Czaszyn, Wysoczany, Mokre, Morochów, Wola Sękowa, Bukowsko, Wisłok, Jaśliska, Rymanów, Iwonicz, Krosno, Brzozów, Rzeszów)
8:05 UHERCE Mineralne (Orelec, Olszanica, Ropienka, Zawadka, Ustianowa, Ustrzyki Dolne, Łodyna, Brzegi Górne, Arłamów, Trójca, Hoszów, Równia, Krasiczyn, Przemyśl)
8:15 MYCZKOWCE skrzyżowanie (Zwierzyń)
8:20 MYCZKOWCE zapora
8:30 BÓBRKA
8:30 SOLINA Grosar (Solina Jawor, Rewita, Łobozew, Teleśnica)
8:35 SOLINA zapora
8:40 MYCZKÓW (Berezka, Wola Matiaszowa, Bereżnica, Średnia Wieś, Bachlawa, Hoczew, Dziurdziów)
8:45 POLAŃCZYK (3 przystanki: uzdrowisko, skrzyżowanie, sanktuarium)

Dalsza trasa przejazdu autokaru uzależniona od większej ilości chętnych.

TRASA nr 1:
8:55 WOŁKOWYJA
9:00 BUKOWIEC
9:05 TERKA
9:10 POLANKI
9:16 BUK
9:25 DOŁŻYCA

TRASA nr 2:
8:55 WOŁKOWYJA (Bukowiec, Terka, Zawóz, Werlas, Rajskie, Olchowiec, Chrewt, Polana, Czarna, Zadwórze, Rabe, Żłobek, Lipie, Dwerniczek, Michniowiec)
9:00 GÓRZANKA
9:10 STĘŻNICA

9:15 BALIGRÓD (Hoczew, Dziurdziów, Nowosiółki, Cisowiec, Mchawa)
9:20 BYSTRE
9:25 JABŁONKI

TRASA nr 3 (tej trasy do zakończenia remontu drogi Hoczew-Myczków NIE REALIZUJEMY):
8:55 BEREZKA (Wola Matiaszowa, Bereźnica Wyżna
9:00 ŚREDNIA WIEŚ
9:05 BACHLAWA
9:10 HOCZEW (Łączki, Weremień, Dziurdziów)
9:15 NOWOSIÓŁKI
9:20 MCHAWA (Cisowiec)
9:25 BALIGRÓD
9:30 BYSTRE
9:35 JABŁONKI

około 9:30 CISNA (Krzywe, Przysłup, Strzebowiska, Kalnica, Smerek, Wetlina, Ustrzyki Górne, Nasiczne, Dwernik, Chmiel, Zatwarnica, Smolnik nad Sanem, Bereżki, Pszczeliny, Muczne, Lutowiska)
9:35 MAJDAN (Liszna)
9:40 ŻUBRACZE
10:15 SMOLNIK nad Osławą (Mików, Łupków, Osławica, Maniów, Wola Michowa, Komańcza, Rzepedź, Szczawne, Czaszyn, Wysoczany, Mokre, Morochów, Wola Sękowa, Bukowsko, Wisłok, Jaśliska, Rymanów, Iwonicz, Krosno, Brzozów, Rzeszów - klienci z wymienionych miejscowości wybierając miejsce dołączenia do grupy w Smolniku nie będą na wypale węgla oraz w bacówce).

UWAGA: organizator zastrzega sobie prawo zmiany trasy przejazdu na inną np. przez Orelec, Zagórz czy Komańczę, jeśli na trasie głównej nie ma klientów lub jest mniej niż 8 osób, a większa ilość jest do zabrania z innych miejscowości. Niektóre autokary wyjeżdżają już z Sanoka. Powyższe godziny mogą ulec zmianie, a dokładne są podawane dzień przed wycieczką telefonicznie.

Jesteśmy w stanie zorganizować dojazd na nasze wycieczki z każdej innej miejscowości w Bieszczadach i na Podkarpaciu – cena od 15 zł / osoba.
(pod warunkiem zebrania przez biuro BP Bieszczader minimum 8 osób chętnych)

Dowóz busem do autokaru w CISNEJ z miejscowości:
WETLINA
9:10, Smerek 9:15, Kalnica 9:20, Strzebowiska 9:25, Krzywe 9:30 za opłatą 15 zł / osoba w 2 strony, gdy biuro ma min. 8 osób z w.w. miejscowości.

ROZETA KARPACKA

INFORMACJE PRAKTYCZNE

WYPOSAŻENIE: zalecamy zabrać obuwie górskie, okrycie przeciw deszczowe, plecak z wodą i czymś energetycznym, aparat fotograficzny.

UBEZPIECZENIE: uczestników wycieczki ubezpieczamy od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków w TU UNIQA (ogólne warunki dostępne na UNIQA).

UWAGA: wycieczka Traperska Przygoda to połączenie ciekawego zwiedzania Bieszczad z integracją i jest przeznaczona dla każdej grupy wiekowej. Zaznaczamy, że nazwa wzięła się od wozów traperskich i prosimy jej nie wiązać z dużym wysiłkiem fizycznym, bo takiego nie ma. Wszystkich uczestników wycieczki zachęcamy do wędrówki do Jeziorek Duszatyńskich, co zajmuje około 1 h w jedną stronę (odległość 4km), a do pokonania zaledwie 200 m różnicy poziomów. Dla porównania na Połoninę Wetlińską do Chatki Puchatka trzeba pokonać 350 m różnicy poziomów… Jeziorka Duszatyńskie znajdujące się w środku lasu, na stokach góry Chryszczata 997m, a powstały w wyniku największego osuwiska ziemi w całych Karpatach!

Jednak jeśli ktoś z uczestników nie lubi, czy nie może spacerować, albo po prostu tego dnia nie chce to jest możliwość odpoczynku przy barze w Duszatynie, gdzie czekają nasi woźnice. Będzie palić się ognisko, a można też we własnym zakresie zrobić spacerek starym torowiskiem skąd podziwiamy piękny widok na rezerwat Łokieć, rzekę Osławę, osuwisko i największy wiadukt bieszczadzkiej ciuchci! Sami wykonaliśmy oznaczenia ścieżki. Uwaga: wejście na wiadukt na własną odpowiedzialność ze względu na brak remontów. Zdjęcia wykonane jesienią w tym miejscu:
[nggallery id=188]
Można też się wykąpać w czystej rzece. Jest co robić…

Jak grupa zamawia wycieczkę i nie chce iść nad Jeziorka Duszatyńskie lub na wycieczce organizowanej dla klientów indywidualnych pada deszcz to organizujemy spotkanie z TRADYCJAMI ŁEMKOWSKIMI w Komańczy. Spotkanie odbywa się u Pani Darii Boiwka w Komańczy. Pani urodzona w 1933 roku opowiada w tak fantastyczny sposób, że zaciekawia nawet gimnazjalistów! Przez wiele lat gromadziła stroje łemkowskie (w ilościach jakich żadne muzeum nie posiada), nadal wykonuje słynne krywulki i posiada sporo rzeczy używanych na co dzień przez Łemków. A do tego często śpiewa po łemkowsku!

Program może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych, charakteru grupy, nieprzewidywalnych zdarzeń.

ROZETA KARPACKA

CZYM SIĘ WYRÓŻNIAMY

W Bieszczadach w kilku miejsca można się przejechać wozami z końmi, ale prosimy koniecznie przeczytać czym się wyróżnia wycieczka TRAPERSKA PRZYGODA i dlaczego tylko nasze biuro otrzymało nagrodę za imprezę, której jesteśmy JEDYNYM organizatorem:
1. przejazd wozami traperskimi ciągniętymi przez konie na odcinku 20 km!, a nie 3, czy 6 km i do tego po asfalcie…
2. wozami kilkanaście razy przejeżdżamy przez rzeki!
3. z pokładu wozów turyści podziwiają kilkadziesiąt chyży łemkowskich, przydrożne krzyże i kapliczki, domy wielu artystów i wyznawców Kriszny, których ponad 30 pawi chodzi po wiosce!, schronisko na szczycie góry posiadające pas startowy dla samolotów, do którego przylatują Elżbieta Dzikowska, Marek Konrad, Michał Wiśniewski i inni (nie bez powodu)…
4. wozy posiadają nieprzemakalne plandeki, a boki są przeźroczyste, więc mimo deszczu turyści nie zmokną i mogą podziwiać krajobraz i atrakcje
5. dyliżansami dojeżdżamy do Duszatyna skąd już tylko godzina spaceru do Jeziorek Duszatyńskich powstałych w wyniku największego osuwiska ziemi w Karpatach!
6. na trasie przejazdu wozami zwiedzamy cerkiew
7. wycieczka jest połączona z przejazdem autokarem, w którym przewodnik ciekawie opowiada nie tylko o atrakcjach widocznych przez szybę, ale też podpowiada co jeszcze przez najbliższy tydzień warto robić w Bieszczadach.
Każdego tygodnia mamy po kilkanaście telefonów od turystów wracających do swoich domów, podczas których klienci pytają gdzie mogą kupić kiełbasę podawaną na ognisku w Duszatynie, gdzie jest bacówka, w której kupowali sery, czy gdzie kupujemy miód pitny…

ROZETA KARPACKA

KAROL WOJTYŁA nad JEZIORKAMI DUSZATYŃSKIMI

Ksiądz Karol Wojtyła (dziś święty Jan Paweł II) przynajmniej 4-krotnie (w latach 1952, 1953, 1957 i 1960) podczas wędrówek po Bieszczadach odwiedził Jeziorka Duszatyńskie. Wspomnienie z pierwszego pobytu nad Jeziorkami Duszatyńskimi w 1953 roku odnajdujemy w dramacie zatytułowanym "Przed sklepem jubilera", w monologu Teresy:

Nie zapomnę nigdy tych jeziorek, co zaskoczyły nas po drodze
jak gdyby dwie cysterny niezgłębionego snu.
Spał metal zmieszany z odblaskiem
jasnej sierpniowej nocy Księżyca jednak nie było
Nagle, gdy tak staliśmy wpatrzeni
- tego nie zapomnę do końca życia
- gdzieś sponad naszych głów doszło wyraźne wołanie

Było ono zresztą podobne
do zawodzenia raczej lub jęku
czy też może nawet do kwilenia.
Wszyscy wstrzymali oddech
Nie było wiadomo, czy woła człowiek,
czy też zawodzi spóźniony ptak
Ten sam głos powtórzył się raz jeszcze,
wówczas chłopcy zdecydowali się odkrzyknąć.

Przez cichy uśpiony las
przez noc bieszczadzką szedł sygnał.
Jeśli to człowiek - mógł go usłyszeć.
Jednakże tamten głos już nie odezwał się więcej.

Z drugiej wyprawy w 1953 roku przebiegającej przez Wysoki Dział od Cisnej przez Jeziorka Duszatyńskie do Komańczy znajdujemy taką notatkę:

Wtedy to (...) nocą schodziliśmy do Komańczy od strony wschodniej. Deszcz padał, wspaniale nam się śpiewało. Przed samą Komańczą mamy przejść przez Osławicę, zdejmujemy buty, podciągamy spodnie, przechodzimy. Gdy tylko wyszliśmy na brzeg, pada ostrzeżenie: "Stać!  Ręce do góry!". Jesteśmy otoczeni przez grupę z karabinami. Prowadzą nas na posterunek (...). Tam rzecz się wyjaśnia, papiery mamy w porządku.
Byli potwornie zmęczeni. Może właśnie dlatego jeden z uczestników powiedział:

- Jak kiedyś Wujek zostanie papieżem, to za takie wędrówki odpustów będzie udzielał.

W 1957 roku ks. Karol Wojtyła nad górnym jeziorkiem ponownie odprawił mszę świętą.

ROZETA KARPACKA

PROMOCJE / ZNIŻKI na wycieczki i atrakcje

Kilkanaście lat temu zakładając biuro podróży w Bieszczadach powiedzieliśmy sobie, iż będziemy organizować wycieczki z niepowtarzalnymi programami, które będą miały najmniejszą cenę, ale jednocześnie najwyższą jakość. I to nam się udaje. Ale od tego roku postanowiliśmy dodatkowo podziękować naszym stałym klientom poprzez:
1. składając rezerwację na 3 wycieczki jednodniowe (podczas jednego urlopu) na trzecią dajemy 10 zł zniżki / każda osoba
2. uczestnicząc nawet w 1 wycieczce przysługuje Państwu 10% zniżki na 3 atrakcje:
– rejs statkiem
lub na wypożyczenie sprzętu wodnego w PORT SOLINA w Solinie

warsztaty w BIESZCZADZKIEJ SZKOLE RZEMIOSŁA w Uhercach Mineralnych
– „6 całusów Wielkiej Niedźwiedzicy” w browarze URSA MAIOR w Uhercach Mineralnych, czyli degustację 6 lanych piw
3. oraz 50 zł zniżki na 2h Wyprawę UAZ-em z przewodnikiem.
Zniżki są udzielane na podstawie biletu otrzymanego podczas opłaty za wycieczkę od przewodników BP Bieszczader, na którego odwrocie są loga powyższych twórców atrakcji.

ROZETA KARPACKA

NAGRODY

Przypominamy, że w naszej ofercie mamy aż 13 wycieczek jednodniowych dla turystów nocujących w Bieszczadach i na Podkarpaciu! O jakości usług świadczą NAGRODY:
1. 2012r. Najlepszy Produkt Turystyczny Podkarpacia za wycieczkę TRAPERSKA PRZYGODA
2. 2015r. Najlepszy Produkt Turystyczny Podkarpacia za wycieczkę DREZYNAMI po Bieszczadach!
3. 2017r. wycieczka WODAMI rzeki San! dostała 2 nagrody:
- Najlepszy Produkt Turystyczny Podkarpacia oraz
- Najlepszy Produkt Turystyczny POLSKI – otrzymaliśmy taką nagrodę jako jedyne w historii tego konkursu biuro podróży w Polsce!

ROZETA KARPACKA

FILM 8 min. z Traperskiej Przygody zamówionej przez grupę z muzykiem

 

JEZIORKA DUSZATYŃSKIE po Bieszczadach! Jeziorka Duszatyńskie, cerkwie w Bieszczadach, atrakcje w okolicy Komańczy

ROZETA KARPACKA

FILM 1 min. z bieszczadzką atrakcją:

Najlepsze i najciekawsze wycieczki po Bieszczadach! Bieszczady ATRAKCJE

ROZETA KARPACKA

Poniżej zdjęcia, które wykonał i udostępnił nam Pan JACEK GODOS na wycieczce TRAPERSKA PRZYGODA będąc jednym z uczestników wycieczki w lipcu 2017r.

[nggallery id=181]

ROZETA KARPACKA

REZERWACJE WYCIECZEK JEDNODNIOWYCH

Dlaczego warto wykonać rezerwację wycieczek jednodniowych PRZED PRZYJAZDEM w Bieszczady? - SPRAWDŹ

SYSTEM REZERWACJI wycieczek jednodniowych Biura Podróży Bieszczader z Bieszczad.

Wyszukaj wycieczki: