LWÓW ZIMĄ z Bieszczad

Przypominamy jakie DOKUMENTY są niezbędne do przekroczenia granicy:
1. PASZPORT z aktualnym terminem ważności
2. osoby powyżej 12 roku życia wydrukowany CERTYFIKAT potwierdzający otrzymanie pełnego cyklu szczepień szczepionką przeciw COVID-19 z listy WHO, wystawiony w języku angielskim lub z tłumaczeniem na język angielski
3. aby nie trafić na kwarantannę wracając do Polski musi minąć minimum 14 dni od szczepienia! WIĘCEJ:
4. od 15.12.2021 do 28.02.2022 każda osoba przekraczająca granicę Rzeczypospolitej Polskiej będąca granicą Schengen jest zobligowana do okazania funkcjonariuszowi Straży Granicznej negatywnego wyniku testu diagnostycznego w zakresie SARS-CoV-2 (w języku polskim lub angielskim) wykonanego przed przekroczeniem granicy, w okresie 24 godzin, licząc od momentu uzyskania wyniku tego testu.
Nie okazanie funkcjonariuszowi Straży Granicznej negatywnego wyniku takiego testu, skutkuje obowiązkiem odbycia po przekroczeniu granicy Rzeczypospolitej Polskiej 14. dniowej kwarantanny. WIĘCEJ:
Wykonanie testu covid we Lwowie kosztuje około 50 zł.

UWAGA: OZDROWIEŃCY posiadający wydrukowany certyfikat w języku angielskim mogą przekraczać granicę do okresu jego ważności i po powrocie do Polski nie będzie kwarantanny.

INSTRUKCJA pobrania świadectwa szczepienia na Covid19 jest TUTAJ
Certyfikat covid 19 koronawirus wzór niezbędny do przekroczenia granicy z Ukrainą jadąc na wycieczkę jednodniową do Lwowa z Bieszczad.

Wzór CERTYFIKATU potwierdzającego szczepienia przeciw covid 19
z tłumaczniem na język angielski

ROZETA KARPACKA

Do Lwowa warto pojechać o każdej porze roku. Jednak zimą czekają na nas wyjątkowe walory smakowe i zapachowe oraz wystrój ulic...
Na rynku Lwowa w zimie odbywa się JARMARK ŚWIĄTECZNY. W ofercie aż do 2h czasu wolnego!

MAPA wycieczki jednodniowej z Bieszczad do LWOWA na Ukrainie

PROGRAM WYCIECZKI jednodniowej do Lwowa z Bieszczad zimą:

• wyjazd na wycieczkę do Lwowa około 6 rano (rozkład jazdy poniżej) przez przejście graniczne w Krościenku

• podróż do Lwowa odbywamy autokarem z opowieściami przewodnika przez m.in. Ustrzyki Dolne (bieszczadzka stolica sportów zimowych), Chyrów (słynny konwikt ojców jezuitów), Sambor (miasto handlu), Rudki (miejsce pochówku komediopisarza Aleksandra Fredry) oraz Gródek, gdzie umarł Władysław Jagiełło (podróż jest z opowieściami przewodnika, ale bez wysiadania)

wycieczka autokarowa po Lwowie: ulica Gródecka, Dworzec Kolejowy, Kościół św. Elżbiety, katedra Św. Jerzego, Cyrk, klasztor Brygitki, Prospekt Swobody…

• zwiedzanie WNĘTRZA TEATRU OPERY I BALETU
Powyższy tekst zaznaczyliśmy kolorem czerwony, gdyż ceny wycieczek do Lwowa w różnych biurach podróży są zbliżone. Jednak trzeba zwracać uwagę głównie na "świadczenia" - co cena obejmuje. W naszym programie jest zawarte zwiedzanie Opery, bo uważamy, że nie zwiedzić wnętrza Opery we Lwowie to tak jak być w Krakowie i nie zwiedzić Wawelu...

• spacer po STARÓWCE: kamienica Radia Lwowska Fala, gdzie audycje nadawali Szczepcio i Tońcio, pomniki króla Daniela, Adama Mickiewicza i Tarasa Szewczenki, Hotel George, Katedra Ormiańska (wnętrze), Kamienica 4 Pór Roku, rynek z m.in. Czarną Kamienicą, Apteką Muzeum (z lampą I. Łukasiewicza), Kamienicą Królewską, Ratuszem i dalej pomnik Nikifora, dzielnica żydowska, Arsenał, Kaplica Boimów, Katedra Łacińska (wnętrze)…

• zwiedzanie CMENTARZA ŁYCZAKOWSKIEGO i ORLĄT LWOWSKICH

możliwość zamówienia obiadu (około 35 zł), a składającego się z przystawki, zupy, II dania, deseru, napoju

czas wolny, który warto przeznaczyć na JARMARK ŚWIĄTECZNY (do 2h) – zimą na rynku oraz na deptaku naprzeciw Opery pojawia się mnóstwo stoisk z niepowtarzalnymi ukraińskimi smakołykami. Wszędzie czuć zapach grzanego wina, czekolady, potraw z grilla, piernika, kawy, cynamonu, kasztanów jadalnych, miodu…

• zakończenie wycieczki około 22-ej (czas zależy głównie od kontroli granicznych i miejsca wsiadania)

CENA: 160 dorośli / 150 zł młodzież do 18 lat

czas trwania: 6 - 22

CENA OBEJMUJE:
» transport autokarem / busem z klimatyzacją (w zależności od liczby osób)
» BILETY WSTĘPU do następujących obiektów we Lwowie:
- katedra łacińska
- katedra ormiańska

- cmentarze Łyczakowski i Orląt Lwowskich
- TEATR OPERY i BALETU

» opłaty graniczne i parkingowe
» usługi pilota wycieczek oraz przewodnika miejskiego we Lwowie (pracujemy wyłącznie z Polakami tam mieszkającymi)
» ubezpieczenie NNW i KL łącznie z dodatkowym specjalnym dotyczącym covid-19
» nasz system TOUR GUIDE, dzięki któremu turyści mogą znacznie więcej usłyszeć na gwarnej starówce Lwowa
» podatek VAT marża.

OPŁATĘ za wycieczkę dokonuje się dopiero podczas wsiadania do autokaru u przewodnika gotówką. Jedynie grupy (po uzgodnieniu) prosimy o wpłatę zaliczki.
Jeśli ktoś potrzebuje FAKTURĘ to należy nam to zgłosić najpóźniej dzień przed wycieczką.

DNI WYJAZDÓW:
-
WTORKI (w okresie ferii zimowych, czyli od połowy stycznia do końca lutego 2022)
- w okolicach świąt Bożego Narodzenia i Sylwestra dane w TERMINARZ

Wycieczki dla klientów indywidualnych w podanych dniach tygodnia oraz cenie są realizowane przy zebraniu przez BP Bieszczader minimum 15 osób.

Dla GRUP każdą wycieczkę organizujemy w dowolnym terminie i dostosowujemy cenę do świadczeń oraz ilości osób.

ROZETA KARPACKA

GALERIA ZDJĘĆ z wycieczek jednodniowych do Lwowa:

[masterslider id="18"]

ROZETA KARPACKA

ROZKŁAD JAZDY

MAPA przedstawiająca główną trasę przejazdu autokaru skąd zabieramy turystów indywidualnych na wycieczkę jednodniową LWÓW:

https://bieszczader.pl/crm/mapa-trasy/4

Poniżej oprócz powyższego rozkładu jazdy autokaru podajemy również do jakich miejscowości należy dojechać we własnym zakresie jeśli wybrane przez Państwa miejsce noclegowe w Bieszczadach, czy na Podkarpaciu znajduje się poza naszą trasą autokarową:

TRASA GŁÓWNA:

5:30 LESKO (klienci m.in. z Sanok, Zagórz, Weremień, Łukowe, Bezmiechowa, Załuż, Zahutyń, Rymanów, Iwonicz, Krosno, Zagórz, Czaszyn, Wysoczany, Mokre, Rzepedź, Komańcza)
5:30 HUZELE
5:35 ŁĄCZKI
5:40 HOCZEW (Dziurdziów, Nowosiółki, Mchawa, Żernica, Baligród, Bystre, Jabłonki, Cisna, Majdan, Liszna, Roztoki Górne, Żubracze, Dołżyca, Krzywe, Przysłup, Strzebowiska)
5:40 BACHLAWA
5:45 ŚREDNIA WIEŚ
5:50 BEREZKA (Wola Matiaszowa, Bereżnica)
6:00 POLAŃCZYK (3 przystanki: uzdrowisko, skrzyżowanie, sanktuarium – klienci z Wołkowyja, Górzanka, Stężnica, Bukowiec, Terka, Zawóz, Werlas, Rajskie, Olchowiec, Chrewt, Polana)
6:05 MYCZKÓW
6:10 SOLINA hotele
6:15 SOLINA Grosar (Solina Jawor, Rewita, Łobozew, Teleśnica)
6:20 BÓBRKA
6:30 MYCZKOWCE zapora
6:35 MYCZKOWCE skrzyżowanie (Zwierzyń)
LUB – wybór trasy w zależności od większej ilości osób
6:20 ORELEC
6:30 UHERCE Mineralne (Orelec, Sanok, Zagórz, Weremień, Łukowe, Bezmiechowa, Załuż, Zahutyń, Rymanów, Iwonicz, Krosno, Zagórz, Czaszyn, Wysoczany, Mokre, Rzepedź, Komańcza)
6:35 OLSZANICA (jeśli jest mniej niż 8 osób przez Ustrzyki D. to zabieramy tu klientów nocujących w: Ustianowa, Ustrzyki Dolne, Łodyna, Brzegi Górne, Hoszów, Równia, Czarna, Lutowiska, Smolnik po Ustrzyki Górne)
LUB – wybór trasy w zależności od większej ilości osób
6:25 ŁOBOZEW (Teleśnica)
6:50 USTIANOWA
7:00 USTRZYKI Dolne (Brzegi Górne, Dwernik, Hoszów, Równia, Czarna, Lutowiska, Nasiczne, Procisne, Smolnik, Ustrzyki Górne, Wetlina, Smerek, Kalnica, Arłamów)
7:05 BRZEGI Dolne (Łodyna)
7:10 KROŚCIENKO

Dowóz busem do autokaru w POLAŃCZYK z miejscowości:
Wetlina
5:00, Smerek 5:05, Kalnica 5:10, Strzebowiska 5:15, Krzywe 5:20, Cisna 5:30 za opłatą 30 zł / osoba w II strony, gdy biuro ma minimum 8 osób z ww. miejscowości.

UWAGA: organizator zastrzega sobie prawo zmiany trasy przejazdu na inną np. przez Baligród, Stężnicę, Wołkowyję, Łobozew, Orelec, czy Arłamów, jeśli na trasie głównej nie ma klientów lub jest mniej niż 8 osób, a są do zabrania z innych miejscowości. Niektóre autokary wyjeżdżają już z Sanoka. Powyższe godziny mogą ulec zmianie, a dokładne są podawane dzień przed wycieczką telefonicznie.

Jesteśmy w stanie zorganizować dojazd na nasze wycieczki z każdej innej miejscowości w Bieszczadach – cena od 20 zł / osoba w zależności od liczby osób i km.

Usługi za dodatkową opłatą na zamówienie grup: spektakl w operze, bankiet z występem kabaretu, panorama miasta z ratusza, zwiedzanie browaru z degustacją...

ROZETA KARPACKA

INFORMACJE PRAKTYCZNE

DOKUMENTY: jedynym dokumentem umożliwiającym przekroczenie granicy Unii Europejskiej jest PASZPORT. Granicę z Ukrainą można przekraczać do terminu ważności (nie ma wymogu ważności 6 miesięcy).
Dla obywateli Unii Europejskiej oraz m.in. USA i Kanady nie są wymagane wizy.

WALUTA: na Ukrainie płaci się chrywnami (UAH). Najkorzystniej zabrać złotówki i we Lwowie w kantorach wymienić na ewentualne pamiątki, artykuły spożywcze, czy dodatkową kawę. Kurs: 1 zł = około 6 uah. Odradzamy płatności kartą (Ukraina leży poza Unią). Ceny produktów na Ukrainie są zbliżone do tych w Polsce.

WYPOSAŻENIE: jest to jedna z dłuższych wycieczek, bo rozpoczynamy ją około 6-tej, a kończymy około 22-ej. Więc nawet mimo zapowiadanej słonecznej pogody warto zabrać kurtkę, polar, czapkę, rękawiczki, prowiant na podróż, 1,5 l wody, a wszystkie atrakcje uwiecznić aparatem :-)

UBEZPIECZENIE: na naszej wycieczce będą Państwo ubezpieczeni od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków i Kosztów Leczenia w TU UNIQA (ogólne warunki UNIQA).
Wybierającym się za granicę zachęcamy (nie ma obowiązku) zabrać kartę ubezpieczenia zdrowotnego (EKUZ) z NFZ. Karta stanowi dowód, że dana osoba jest ubezpieczona w jednym z krajów UE oraz w razie problemów zdrowotnych uprości płatności i procedury zwrotu poniesionych kosztów.

UWAGA: BP Bieszczader informuje, iż mogą nastąpić zmiany godzin otwarcia obiektów co wpływa na kolejność oraz realizację programu. Czyli np. może nie być zwiedzania wnętrza opery jeśli obiekt zostanie nagle zamknięty, bez podania takiej informacji na stronie www opery (godziny otwarcia opery nie są stałe i podawane wyłącznie telefonicznie w godzinach porannych naszym przewodnikom). BP Bieszczader w takim wypadku proponuje np. zwiedzanie wnętrza kaplicy Boimów, Kasyna Szlacheckiego lub inną atrakcję.
Kolejność programu i oferta mogą ulec zmianie w zależności od czasu odpraw granicznych, pogody, charakteru grupy, nieprzewidywalnych zdarzeń.

Kilka informacji związanych z pandemią korona wirusa COVID-19 i wprowadzonych zasad:
» podczas przebywania w autokarze każdy musi mieć ubraną MASECZKĘ, czyli zarówno podczas jazdy, jak i postoju na granicy
» maseczki musimy ubierać wchodząc do wnętrz atrakcji we Lwowie
» rano wsiadając do autokaru kierowcy każdemu pasażerowi dezynfekują ręce
» po przekroczeniu granicy osoby w pełni zaszczepione nie obowiązuje kwarantanna
» jadąc z nami na wycieczkę w cenie jest specjalne ubezpieczenie dotyczące korona wirusa
» po Lwowie przewodnika można słuchać wyłącznie z system nagłośnieniowym TOUR-GUIDE, ten posiadamy i zapewniamy, ale zalecamy zabranie własnych słuchawek z wejściem „mały jack”
» wędrując po Lwowie należy zachowywać odstępy 2 metrowe między osobami.

ROZETA KARPACKA

FILM  1 minutowy nakręcony podczas wycieczki jednodniowej po Lwowie:

FILM ze Lwowa nakręcony na wycieczce jednodniowej z Bieszczad, 1 minuta
ROZETA KARPACKA

FILM  3 minutowy przedstawiający większość atrakcji Lwowa, a także różne szczegóły wpływające na jakość naszych usług m.in. system tour guide:

LWÓW 3 minutowy FILM z głównymi atrakcjami miasta oraz niepowtarzalnym klimatem...
ROZETA KARPACKA

CZYM SIĘ WYRÓŻNIAMY

W Bieszczadach jest kilka biur podróży organizujących wycieczki jednodniowe, dlatego postanowiliśmy zachęcić Państwa do wyjazdu z nami zapewniając NAJWYŻSZĄ JAKOŚĆ i pokazując czym nasza oferta WYCIECZKI do LWOWA się wyróżnia:
1. tylko z nami bilety wstępu w cenie do: katedry łacińskiej i ormiańskiej, cmentarz Łyczakowski i Orląt Lwowskich oraz TEATRU OPERY i BALETU!
2. po Lwowie wycieczki oprowadzają przewodnicy miejscy mający polskie korzenie
3. piloci jadąc do Lwowa opowiadają po trasie przejazdu z niespotykaną pasją
4. obiady zamawiamy w polskiej restauracji
5. wyjeżdżamy na wycieczkę około 6 rano, a nie w środku nocy
6. współpracujemy z firmami posiadającymi najnowsze autokary i busy w Bieszczadach i są rozpoznawalne dzięki umieszczaniu dużych TABLIC z nazwą biura na szybie
7. numerujemy miejsca, oddzwaniamy do klientów i wysyłamy SMS-em informacje
8. organizujemy dojazdy busami do głównych tras przejazdu autokarów.

Bieszczady system tour-guide Biura Podróży Bieszczader i wypożyczalnia

Na naszych wycieczkach używamy własnego SYSTEMU TOUR-GUIDE, który po licznych testach uważamy za najlepszy w Polsce.

ROZETA KARPACKA

PROMOCJE / ZNIŻKI na wycieczki i atrakcje

Kilkanaście lat temu zakładając biuro podróży w Bieszczadach powiedzieliśmy sobie, iż będziemy organizować wycieczki z niepowtarzalnymi programami, które będą miały najmniejszą cenę, ale jednocześnie najwyższą jakość. I to nam się udaje. Ale od tego roku postanowiliśmy dodatkowo podziękować naszym stałym klientom poprzez:
1. składając rezerwację na 3 wycieczki jednodniowe (podczas jednego urlopu) na trzecią dajemy 10 zł zniżki / każda osoba
2. uczestnicząc nawet w 1 wycieczce przysługuje Państwu 10% zniżki na 3 atrakcje:
– rejs statkiem
lub na wypożyczenie sprzętu wodnego w PORT SOLINA w Solinie
warsztaty w BIESZCZADZKIEJ SZKOLE RZEMIOSŁA w Uhercach Mineralnych
– „6 całusów Wielkiej Niedźwiedzicy” w browarze URSA MAIOR w Uhercach Mineralnych, czyli degustację 6 lanych piw
3. oraz 50 zł zniżki na 2h Wyprawę UAZ-em z przewodnikiem.
Zniżki są udzielane na podstawie biletu otrzymanego podczas opłaty za wycieczkę od przewodników BP Bieszczader, na którego odwrocie są loga powyższych twórców atrakcji.

ROZETA KARPACKA

NAGRODY

Przypominamy, że w naszej ofercie mamy aż 13 wycieczek jednodniowych dla turystów nocujących w Bieszczadach i na Podkarpaciu! O jakości usług świadczą NAGRODY:
1. 2012r. Najlepszy Produkt Turystyczny Podkarpacia za wycieczkę TRAPERSKA PRZYGODA
2. 2015r. Najlepszy Produkt Turystyczny Podkarpacia za wycieczkę DREZYNAMI po Bieszczadach!
3. 2017r. wycieczka WODAMI rzeki San! dostała 2 nagrody:
- Najlepszy Produkt Turystyczny Podkarpacia oraz
- Najlepszy Produkt Turystyczny POLSKI - otrzymaliśmy taką nagrodę jako jedyne w historii tego konkursu biuro podróży w Polsce!
4. 2021r. Najlepszy Produkt Turystyczny Podkarpacia za wycieczkę
BIESZCZADY W PIGUŁCE czyli śladami filmu Wataha

ROZETA KARPACKA

REZERWACJE WYCIECZEK DO LWOWA ZIMĄ

Dlaczego warto wykonać rezerwację wycieczek jednodniowych PRZED PRZYJAZDEM w Bieszczady?SPRAWDŹ

SYSTEM REZERWACJI wycieczek jednodniowych Biura Podróży Bieszczader z Bieszczad.

Wyszukaj wycieczki: