BIESZCZADY W PIGUŁCE czyli wycieczka śladami filmu Wataha

Zapraszamy na wycieczkę jednodniową z najbardziej popularnymi atrakcjami Bieszczad. Jest to wycieczka, którą realizujemy od początku powstania naszego biura podróży dla grup, jakie chcą poświęcić na zwiedzanie Bieszczad tylko jeden dzień i zobaczyć najważniejsze atrakcje. Ponieważ każdego dnia odbieraliśmy telefony od różnych osób z pytaniami o godziny odjazdu ciuchci, jak zakupić bilety oraz problemach z komunikacją publiczną w Bieszczadach, aby tam dojechać bez samochodu, że w końcu postanowiliśmy tę wycieczkę zacząć organizować również dla klientów indywidualnych.
Nasi przewodnicy realizują program wycieczki na trasie Wielkiej Obwodnicy. Przybliżą Wam w ciekawej formie informacje o podanych niżej atrakcjach, ale również podpowiedzą co jeszcze we własnym zakresie warto zobaczyć, o jakiej porze dnia, gdzie zaparkować samochód, ile czasu zajmie przejście widokowego szlaku itd.

Wycieczka "Bieszczady w pigułce" będzie też podróżą po miejscach, które wiele osób poznało przez kilka lat na ekranach swoich telewizorów oglądając serial kryminalny WATAHA. Przewodnik na wycieczce wskaże różne charakterystyczne miejsca związane z filmem Wataha, przypomni różne wątki oraz zachęci do odwiedzania innych miejsc. Podstawą wycieczki jest realizacja wymienionych atrakcji, a o serialu będziemy wielokrotnie wspominać. Większość miejsc, gdzie był kręcony serial Wataha wymieniamy na dole tej strony, bo nie sposób je zobaczyć w ciągu jednego dnia...

Serial kryminalny Wataha Bieszczady - miejsca, które pojawiły się na filmie

Uważamy, że powinna to być OBOWIĄZKOWA WYCIECZKA jednodniowa dla wszystkich osób przyjeżdżających w Bieszczady, bo dzięki opowieściom naszych przewodników będziecie potrafili sobie zaplanować i właściwie wypełnić czas wypoczynku w Bieszczadach, a przypomnijmy, że to największy obszar turystyczny w Polsce! Większość osób jeździ po Bieszczadach własnymi samochodami w poszukiwaniu miejsc, o których coś tam słyszeli, a najczęściej nie są to najpiękniejsze atrakcje i śpiesząc się, tracąc czas na poszukiwanie miejsca na parkingu, czy stolika w restauracji, pomija i nie dociera do znacznie ciekawszych miejsc... My Wam pomożemy - zapraszamy szczególnie na tę wycieczkę jednodniową oraz inne przez nas organizowane, bo każda jest z niepowtarzalnym programem...

MAPA przedstawiająca trasę przebiegu wycieczki jednodniowej wraz z zaznaczeniem poszczególnych atrakcji:

Mapa wycieczki jednodniowej po Bieszczadach z najważniejszymi atrakcjami, od której powinno się rozpocząć zwiedzanie Bieszczad: kolejka leśna, park narodowy, wodospad, zapora wodna w Solinie i rejs statkiem, a wszystko z opowieściami przewodnika.
ROZETA KARPACKA

PROGRAM WYCIECZKI jednodniowej po Bieszczadach z atrakcjami:

» około 8-ej wyjazd autokarem na wycieczkę z przewodnikiem (poniżej szczegółowy rozkład jazdy)

» przejazd BIESZCZADZKĄ KOLEJKĄ LEŚNĄ
To atrakcja najbardziej oblegana przez turystów w Bieszczadach, którą i my uważamy za punkt obowiązkowy podczas wycieczek po Województwie Podkarpackim. Historia ciuchci bieszczadzkiej rozpoczęła się w 1890 roku, gdy rozpoczęto budowę odcinka z Łupkowa w stronę Cisnej. Pierwszy pociąg ruszył na tory 8 lat później. Przejazd 26 kilometrów zajmował 4,5 godziny i dostarczał turyście niezapomnianych wrażeń... Więcej o historii ciuchci warto przeczytać na stronie Fundacji Kolejki Leśnej.
Dziś pociągi jeżdżą w 2 kierunkach: do Przysłupia (w stronę Wetliny) i do Balnicy - na ten odcinek będziemy głównie Państwa zabierać na około 2h by pokazać dzikie Bieszczady...

» czas wolny w Cisnej i możliwość zamówienia dań regionalnych
Do jedzenia proponujemy zupę borowikową wykonywaną wg przepisu z 1650 roku z dużymi kawałami bieszczadzkich borowików oraz pieroga olbrzyma z ziemniakami, kawałkami sera, opiekanego i polewanego sosem czosnkowym...

» spacer po BIESZCZADZKIM PARKU NARODOWYM z widokami na najwyższe szczyty Bieszczad, 1h
Zabierzemy Państwa na spacer z Przełęczy Wyżniańskiej 855m do schroniska Pod Małą Rawką 930m, czyli do pokonania będzie zaledwie 75 metrów różnicy poziomów, a do tego na prawie całym odcinku utwardzaną drogą (2,6 km łącznie). Wybraliśmy taką opcję, aby każdy niezależnie od wieku i sprawności fizycznej mógł podziwiać widoki na Tarnicę 1346m (czasami jest widoczny Pikuj 1408m- najwyższy szczyt Bieszczad po stronie ukraińskiej), w bliskiej odległości Połoninę Caryńską i Wetlińską oraz inne góry, o których będzie opowiadać przewodnik. Podpowiemy również na jakie wędrówki warto się samemu wybrać, w jakim kierunku iść, gdzie zaparkować samochód itd.

» spacer po ZAPORZE WODNEJ w Solinie z opowieściami przewodnika i czas wolny
Historia budowy bieszczadzkich zapór wodnych sięga okresu międzywojennego. Zaczęło się od budowy zapory wodnej w Myczkowcach, która została dokończona w latach 1956-60 (opowiemy o jej bardzo ciekawym położeniu i zastosowanych tam rozwiązaniach...). Natomiast zapora wodna w Solinie powstała w latach 1961-68 i ma wymiary: 664m długości, 82m wysokości. Długość Zalewu Solińskiego w dolinie rzeki San wynosi 27 km, a w dolinie rzeki Solinka 14 km. Linia brzegowa około 150 km. Na naszej wycieczce jednodniowej zostaną Państwo zapoznani przede wszystkim z różnymi ciekawostkami związanymi z bieszczadzkimi jeziorami!

» REJS STATKIEM po Zalewie Solińskim
Ktoś mógłby powiedzieć, że statkiem może się przepłynąć sam... Ale prosimy pamiętać, że nasi przewodnicy opowiadają nie tylko historię, ale też co w danym momencie widać. Kupując bilet na statek samodzielnie nie dowiecie się różnych ciekawostek i najczęściej nawet nie ma kogo się zapytać na co patrzycie - na jaką górkę, miejscowość, strzeżoną plażę, kogo dom (a może to Krzyśka Brosa / króla zakapiorów Julka Spod Dębu / perkusisty zespołu Dżem...), jaką wyspę, czy plener, na którym był kręcony film Wataha...

» około 1900 zakończenie wycieczki (czas zależy od miejsca wsiadania)

CENA: 160 zł dorośli / 150 zł młodzież 5-18 lat / 50 zł dzieci do 5 lat

czas trwania: 9 – 19

CENA OBEJMUJE:
- transport autokarem z klimatyzacją
- przejazd Bieszczadzką Kolejką Leśną
- wstęp do Bieszczadzkiego Parku Narodowego
- rejs statkiem po Zalewie Solińskim
- usługi licencjonowanego przewodnika bieszczadzkiego
- opłaty parkingowe
- ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków w T.U. UNIQA
- podatek VAT marża.

OPŁATĘ za wycieczkę dokonuje się dopiero podczas wsiadania do autokaru u przewodnika gotówką. Jedynie większe grupki (po uzgodnieniu) prosimy o wpłatę zaliczki.
Jeśli ktoś potrzebuje FAKTURĘ to należy nam to zgłosić najpóźniej dzień przed wycieczką.

BON TURYSTYCZNY na krajowe wycieczki jednodniowe po Bieszczadach i Województwie Podkarpackim Biura Podróży Bieszczader

DNI WYJAZDÓW:
- WTORKI i SOBOTY (maj, czerwiec, wrzesień i październik)
- PONIEDZIAŁKI, WTORKI, CZWARTKI, PIĄTKI i NIEDZIELE (lipiec i sierpień)
- inne miesiące oraz długie weekendy dane w TERMINARZ

Wycieczki dla klientów indywidualnych w podanych dniach tygodnia oraz cenie są realizowane przy zebraniu przez BP Bieszczader minimum 15 osób.
W niedziele lipca i sierpnia program realizujemy w odwrotnej kolejności ze względu na problem z parkingiem w Solinie, a wycieczkę zaczynamy około godzinę wcześniej.

Dla GRUP każdą wycieczkę organizujemy w dowolnym terminie i dostosowujemy cenę do świadczeń oraz ilości osób.

ROZETA KARPACKA

GALERIA ZDJĘĆ przedstawiająca najważniejsze atrakcje wycieczki jednodniowej BIESZCZADY W PIGUŁCE o różnych porach roku (najstarsze z 2005r.):

[masterslider id="70"]

ROZETA KARPACKA

ROZKŁAD JAZDY

 MAPA przedstawiająca główną trasę przejazdu autokaru skąd zabieramy turystów indywidualnych na wycieczkę jednodniową „BIESZCZADY W PIGUŁCE”:

Poniżej oprócz powyższego rozkładu jazdy autokaru podajemy również do jakich miejscowości należy dojechać we własnym zakresie jeśli wybrane przez Państwa miejsce noclegowe w Bieszczadach, czy na Podkarpaciu znajduje się poza naszą trasą autokarową:

7:40 LESKO (klienci m.in. z Sanok, Zagórz, Huzele, Weremień, Łączki, Łukowe, Bezmiechowa, Załuż, Zahutyń oraz Komańcza, Rzepedź, Szczawne, Czaszyn, Wysoczany, Mokre, Morochów, Wola Sękowa, Bukowsko, Wisłok, Jaśliska, Rymanów, Iwonicz, Krosno, Brzozów, Rzeszów)
7:50 UHERCE Mineralne (Orelec, Olszanica, Ropienka, Zawadka, Ustianowa, Ustrzyki Dolne, Łodyna, Brzegi Górne, Arłamów, Trójca, Hoszów, Równia, Krasiczyn, Przemyśl, a także: Ustrzyki Górne, Nasiczne, Dwernik, Chmiel, Zatwarnica, Smolnik nad Sanem, Bereżki, Pszczeliny, Muczne, Lutowiska)
7:55 MYCZKOWCE skrzyżowanie (Zwierzyń)
8:00 MYCZKOWCE zapora
8:10 BÓBRKA
8:15 SOLINA stacja paliw Grosar (Solina Jawor, Rewita, Łobozew, Teleśnica)
8:20 SOLINA zapora (obok hoteli)
8:25 MYCZKÓW
8:30 POLAŃCZYK na 3 przystankach: uzdrowisko, skrzyżowanie, sanktuarium
(klienci z: Wołkowyja, Bukowiec, Górzanka, Zawóz, Werlas, Rajskie, Chrewt, Polana oraz Dołżyca, Krzywe, Przysłup, Strzebowiska, Kalnica, Smerek, Wetlina)

UWAGA: klientów nocujących w poniższych miejscowościach do czasu zakończenia remontu drogi Hoczew-Myczków odbieramy autokarem z POLAŃCZYKA:
8:45 BEREZKA (Wola Matiaszowa, Bereźnica Wyżna)

8:50 ŚREDNIA WIEŚ
8:55 BACHLAWA
9:00 HOCZEW (Łączki, Weremień, Dziurdziów, Nowosiółki, Baligród, Bystre, Jabłonki, Cisna, Majdan, Żubracze)

UWAGA: organizator zastrzega sobie prawo zmiany trasy przejazdu na inną np. nie przez Myczkowce, a przez Orelec, jeśli na trasie głównej nie ma klientów lub jest mniej niż 8 osób, a większa ilość jest do zabrania z innych miejscowości. Niektóre autokary wyjeżdżają już z Sanoka. Powyższe godziny mogą ulec zmianie, a dokładne są podawane dzień przed wycieczką telefonicznie.

Jesteśmy w stanie zorganizować dojazd na nasze wycieczki z każdej innej miejscowości w Bieszczadach i na Podkarpaciu – cena od 20 zł / osoba.
(pod warunkiem zebrania przez biuro BP Bieszczader minimum 8 osób chętnych)

Dowóz busem do autokaru w CISNEJ oraz odbiór z POLAŃCZYKA po zakończeniu wycieczki z miejscowości:
WETLINA
..., Smerek ..., Kalnica ..., Strzebowiska ..., Krzywe ... za opłatą 25 zł / osoba w 2 strony, gdy biuro ma min. 8 osób z w.w. miejscowości.

ROZETA KARPACKA

INFORMACJE PRAKTYCZNE

WYPOSAŻENIE: krótkie spodenki lub lekkie spodnie w zależności od prognoz pogody, polar chroniący od wiatru wiejącego na odkrytych wagonach ciuchci oraz na rejsie statkiem, wygodne obuwie (mogą być sandały), czapka z daszkiem, plecak z prowiantem, 1,5l wody, kurtka przeciw deszczowa oraz warto aparat fotograficzny.

UBEZPIECZENIE: na naszej wycieczce będą Państwo ubezpieczeni od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków w T.U. UNIQA (ogólne warunki dostępne na AXA).

UWAGA: program może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych, charakteru grupy, nieprzewidywalnych zdarzeń. Wszystkie powyższe informacje przypominamy w rozmowie telefonicznej dzień przed wycieczką oraz wysyłamy w SMS-ie.

ROZETA KARPACKA

CZYM SIĘ WYRÓŻNIAMY

W Bieszczadach jest kilka biur podróży zajmujących się organizacją wycieczek jednodniowych, dlatego postanowiliśmy zachęcić Państwa pokazując czym nasza oferta BIESZCZADY W PIGUŁCE się wyróżnia:
1. to autorska wycieczka i jesteśmy jedynym organizatorem
2. zróżnicowany program: kolejka wąskotorowa, spacer z widokami, rejs statkiem, zapora wodna i pokazywanie miejsc gdzie był kręcony film Wataha!
3. po tej wycieczce będziecie mieli pomysłów na dalszy tydzień zwiedzania Bieszczad!
4. wycieczki oprowadzają najlepsi przewodnicy z niespotykaną pasją
5. współpracujemy z firmami mającymi najnowsze autokary w Bieszczadach i są rozpoznawalne dzięki dużym TABLICOM z nazwą biura na przodzie
6. numerujemy miejsca, oddzwaniamy do klientów i wysyłamy smsem informacje
7. organizujemy dojazdy busami do głównych tras przejazdu autokarów.

ROZETA KARPACKA

PROMOCJE / ZNIŻKI na wycieczki i atrakcje

Kilkanaście lat temu zakładając biuro podróży w Bieszczadach powiedzieliśmy sobie, iż będziemy organizować wycieczki z niepowtarzalnymi programami, które będą miały najmniejszą cenę, ale jednocześnie najwyższą jakość. I to nam się udaje. Ale od tego roku postanowiliśmy dodatkowo podziękować naszym stałym klientom poprzez:
1. składając rezerwację na 3 wycieczki jednodniowe (podczas jednego urlopu) na trzecią i kolejną dajemy 10 zł zniżki / każda osoba
2. uczestnicząc nawet w 1 wycieczce przysługuje Państwu 10% zniżki na 3 atrakcje:
– rejs statkiem
lub na wypożyczenie sprzętu wodnego w PORT SOLINA w Solinie

warsztaty w BIESZCZADZKIEJ SZKOLE RZEMIOSŁA w Uhercach Mineralnych
– „6 całusów Wielkiej Niedźwiedzicy” w browarze URSA MAIOR w Uhercach Mineralnych, czyli degustację 6 lanych piw
oraz 50 zł zniżki na 2h Wyprawę UAZ-em z przewodnikiem.
Zniżki są udzielane na podstawie biletu otrzymanego podczas opłaty za wycieczkę od przewodników BP Bieszczader, na którego odwrocie są loga powyższych twórców atrakcji.

ROZETA KARPACKA

NAGRODY

Przypominamy, że w naszej ofercie mamy aż 13 wycieczek jednodniowych dla turystów nocujących w Bieszczadach i na Podkarpaciu! O jakości usług świadczą NAGRODY:
1. 2012r. Najlepszy Produkt Turystyczny Podkarpacia za wycieczkę TRAPERSKA PRZYGODA
2. 2015r. Najlepszy Produkt Turystyczny Podkarpacia za wycieczkę DREZYNAMI po Bieszczadach!
3. 2017r. wycieczka WODAMI rzeki San! dostała 2 nagrody:
- Najlepszy Produkt Turystyczny Podkarpacia oraz
- Najlepszy Produkt Turystyczny POLSKI – otrzymaliśmy taką nagrodę jako jedyne w historii tego konkursu biuro podróży w Polsce!

ROZETA KARPACKA

SERIAL KRYMINALNY WATAHA w Bieszczadach

To film, dzięki któremu wiele osób postanowiło wybrać się w Bieszczady, czy wrócić na Podkarpacie po wielu latach... Sami oglądaliśmy Watahę dosłownie z aparatem w ręce, wypatrując plenerów, znanych gór, budowli, atrakcji, rzek itd. Poniżej podajemy te miejsca, które udało nam się dostrzec. Zapewne niektórych miejsc mogliśmy nie rozpoznać, a poza tym film był wyświetlany w 3 sezonach przez 3 lata, więc coś mogło nam uciec z pamięci... Miejsca związane z filmem Wataha przedstawiamy alfabetycznie wg bieszczadzkich miejscowości:

Serial kryminalny Wataha Bieszczady - miejsca, które pojawiły się na filmie

BÓBRKA - nieczynny kamieniołom, w którym straż graniczna znalazła ciała uchodźców w retortach służących do wypału węgla drzewnego (retortów nigdy tam nie było i obecnie nie ma - zostały postawione na potrzeby filmu).

CISNA - jest ujęcie na którym za stacją paliw Grosar przejeżdża bieszczadzka kolejka leśna...

CZARNA - w każdym sezonie Watahy były kręcone różne ujęcia w kamieniołomie. To miejsce, w którym rzeczywiście jest czynna kopalnia, a znajduje się mniej więcej w połowie drogi między Czarną, a Lutowiskami.

DWERNIK - a dokładnie drewniany most (jeszcze przed remontem) nad rzeką San, obok którego dołącza Potok Dwernik. Tam były nocne ujęcia z Rebrowem i... pamięć uciekła ;-)

GÓRZANKA - tu odbył się pogrzeb obok cerkwi, wewnątrz której jest 3 ikonostasy, a jeden z nich płaskorzeźbiony (unikat w skali świata!). Wokół rosną potężne dęby...

KULASZNE - samochody policji i straży granicznej mijające się na serpentynach obok cerkwi (tamtędy Rebrow często przejeżdżał jadąc do mieszkania w naszym bloku w Szczawnem :-)).

KROŚCIENKO - przejście graniczne, gdy akcja filmu przenosiła się na Ukrainę do Boryni, Turki, Rozłucza, Sianek czy na przejazd pociągiem - Koleją Zakarpacką.

LESKO - dworzec autobusowy i rynek handlowy.

ŁUPKÓW - potoki płynące pomiędzy polami w Łupkowie służyły jako sceneria do granicy państwowej między Polską, a Ukrainą, gdzie w rzeczywistości przepływa rzeka San i ma swoje źródła.
Poza tym przypominamy, że filmowi funkcjonariusze Straży Granicznej odnaleźli uchodźców wewnątrz tunelu kolejowego na granicy między Polską, a Słowacją (długość 642m, a położony jest na wysokości 640m n.p.m.).
Stacja kolejowa w Łupkowie również pojawia się na filmie...
Poza tym niezwykły stary cmentarz i skład drewna między Łupkowem, a Zubeńskiem.

MAJDAN - Bieszczadzka Kolejka Leśna była kilkukrotnie prezentowana na Watasze - zarówno jak przejeżdżała przez różne wioski, czy lasy, ale także ujęcia z wagonów i rozmów Rebrowa...

MUCZNE - a dokładniej pomiędzy Mucznem, a Tarnawą Niżną znajduje się "chata Rebrowa", którą znamy z drugiego sezonu, gdy ukrywał się w lesie. Przez pewien czas Wiktor Rebrow (aktor Leszek Lichota) miał tam towarzystwo Alsu z jej córką. Dojście choć dość łatwe technicznie jest słabo oznaczone i chatka powoli się rozpada...

OLCHOWIEC - karczma i domek w Ostoi Spokoju, gdzie Rebrow prowadził rozmowy z Panią prokurator i nie tylko... ;-)

ORELEC - w pierwszym odcinku można było zobaczyć sporo ujęć kręconych w Zagrodzie Magija, gdzie też filmowcy nocowali.
Poza tym musimy wspomnieć, że muzyka zespołu TOŁHAJE, założonego przez m.in. właściciela Zagrody Magija, była słyszana w każdym odcinku serialu! To zespół założony w 2000 roku, który gra "muzykę Karpat"...

PRZEŁĘCZ BUKOWSKA - tu odbyło się aresztowanie Szefowej Mafii Ukraińskiej z udziałem helikoptera i niesamowitymi widokami z lotu ptaka na Rozsypaniec, Halicz, Tarnicę, Krzemień, Bukowe Berdo...

PRZEŁĘCZ WYŻNA - tu w "Zajeździe U Górala" odbyło się spotkanie pograniczników, które kończy się wybuchem / wysadzeniem restauracji w powietrze. Tam ginie "Miłość" Rebrowa, której szuka i wraca wspomnieniami we wszystkich częściach serialu Wataha... Znajduje się ona w jednym z najpiękniejszych miejsc widokowych, skąd większość turystów rozpoczynało wędrówkę do schroniska Chatka Puchatka.

PRZEMYŚL - ujęcia starówki z drona oraz wnętrza Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej z oroczystości państwowych, na których Rebrow spotkał po raz pierwszy szefową mafii ukraińskiej.

SEREDNIE MAŁE - konie biegające po ogromnych łąkach na zboczach i szczytach gór oraz zakończenie filmu, gdy Rebrow zaczyna budować swój dom, to ujęcia ze stadniny koni huculskich SEREDNIE. To miejsce, gdzie można nauczyć się jazdy konnej, odbyć rajd w terenie, ale również przenocować i to wszystko w towarzystwie tylko 1 rodziny mieszkającej w miejscowości Serednie Małe!

SMOLNIK - restauracja Wilcza Jama została sobie upodobana przez twórców Watahy, bo ujęcia z niepowtarzalnego wnętrza restauracji, która również serwuje bardzo dobre potrawy oparte głównie o dziczyznę, były na filmie kilkanaście razy.

SOLINA - była prezentowana w różnych miejscach, bo zarówno sama zapora, różne ujęcia zatoczek Zalewu Solińskiego z drona, a przede wszystkim ujęcia z "komendy policji", która była na filmie zlokalizowana w Ośrodku Wypoczynkowym Rewita (dawny Jawor). Będzimy obok przepływać statkiem :-)

SZCZAWNE - blok o numerze 28 obity deskami, w którym Rebrow w III serii Watahy miał mieszkanie i zostało mu podpalone. Mieszkanie znajduje się na pierwszym piętrze, a dokładnie o piętro wyżej mieszkają nasi rodzice. Również nasz garaż "wystąpił" w filmie - reżyser postanowił na nim zawiesić lampę, a przed jego drzwiamy Rebrow parkował samochód Subaru :-)

USTRZYKI GÓRNE - rzeczywisty budynek Straży Granicznej znajdujących się kilka metrów od skrzyżowania prowadzącego w stronę Wołosatego (Tarnicy 1346m) służył jako budynek filmowej Straży Granicznej.

ZAGÓRZ - tory przy głównej stacji kolejowej.

Bardzo prosimy, że jeśli ktoś z czytających te słowa przypomina sobie gdzie jeszcze film Wataha był kręcony, by zadzwonił do nas i dopiszemy inne miejsca. Podzielmy się naszymi wrażeniami z innymi, którzy pragną przybyć w Bieszczady i poszukać śladów serialu kryminalnego Wataha...

ROZETA KARPACKA

REZERWACJE WYCIECZEK JEDNODNIOWYCH

Dlaczego warto wykonać rezerwację wycieczek jednodniowych PRZED PRZYJAZDEM w Bieszczady? - SPRAWDŹ

SYSTEM REZERWACJI wycieczek jednodniowych Biura Podróży Bieszczader z Bieszczad.

Wyszukaj wycieczki: