KOLEJ na Bieszczady ZIMĄ!

Bieszczady to region turystyczny atrakcyjny o każdej porze roku, a zimą możemy zaproponować dodatkowe atrakcje niedostępne w innych porach roku... Od poniższej wycieczki jednodniowej po Bieszczadach jak tylko dokonacie rezerwacji noclegu warto rozpocząć wypoczynek w Województwie Podkarpackim. Nasi przewodnicy nie tylko zrealizują poniższy program wycieczki, ale również podpowiedzą uczestnikom wycieczki jednodniowej jakie atrakcje w Bieszczadach warto odwiedzić we własnym zakresie. Stworzyliśmy ofertę opartą o 3 atrakcje: przejazd bieszczadzką kolejką leśną (to jak kulig w Bieszczadach, ale na szynach!), klasztor w Komańczy (miejsce internowania beatyfikowanego w 2021 roku prymasa kardynała S. Wyszyńskiego) oraz jedną z czynnych drewnianych cerkwi w dolinie rzeki Osława.

MAPA przedstawiająca trasę przebiegu wycieczki jednodniowej wraz z zaznaczeniem poszczególnych atrakcji:

MAPA z atrakcjami wycieczki jednodniowej KOLEJ na Bieszczady ZIMĄ!

ROZETA KARPACKA

PROGRAM WYCIECZKI jednodniowej zimą po Bieszczadach z atrakcjami:

» około 9-ej wyjazd autokarem na wycieczkę z przewodnikiem (poniżej szczegółowy rozkład jazdy)

» przejazd BIESZCZADZKĄ KOLEJKĄ LEŚNĄ, która zimą kursuje na trasie Majdan - Balnica - Majdan

Z postojem na stacji końcowej w Balnicy przejazd trwa około 2 godzin. Osoby pracujące na największej atrakcji turystycznej w Bieszczadach jaką jest niewątpliwie bieszczadzka kolejka leśna, zimą muszą włożyć ogromny wysiłek w to by turyści mogli skorzystać z tej przygody. Codziennie rano w kilka, a czasami kilkanaście osób przejeżdżają całą trasę, aby sprawdzić czy da się przejechać ciuchcią oraz dbają o nasze bezpieczeństwo. Często muszą ręcznie przerzucać tony śniegu oraz zdarza się, że również wycinać powalone pod ciężarem śniegu drzewa. Przejazd ciuchcią zimą to jak bieszczadzki kulig, w którym każdy przyjeżdżający w Bieszczady i do Województwa Podkarpackiego po prostu musi wziąć udział!

» możliwość posiłku: zupa borowikowa wg przepisu 1650r. i pieróg olbrzym + kompot
/ naggetsy z frytkami i kompotem lub czas wolny w Cisnej

Po "kuligu" bieszczadzką kolejką leśną pragniemy ogrzać naszych Gości, dlatego nie podążamy na dalsze zwiedzanie, ale dajemy możliwość zjedzenia gorącego posiłku. Macie Państwo 2 wyjścia: skorzystać z naszej sprawdzonej od wielu lat propozycji posiłku regionalnego, który idąc z naszym przewodnikiem można zjeść taniej niż w menu restauracji lub zostać w centrum Cisnej i samemu coś sobie zamówić w tamtejszych restauracjach (jest na to 45 minut czasu).

» spacer do KLASZTORU sióstr nazaretanek w Komańczy z izbą pamięci beatyfikowanego prymasa kardynała Stefana Wyszyńskiego

Położony wśród bieszczadzkich lasów drewniany klasztor w Komańczy na początku odwiedzały osoby mające choroby układu oddechowego, doceniając tutejszy klimat uzdrowiskowy. Niespodziewanie przez rok czasu trafił tu jako do czwartego i całe szczęście ostatniego miejsca internowania Prymas Polski kardynał Stefan Wyszyński (29.10.1955 - 28.10.1956). Od tamtej pory do izby pamięci z pamiątkami po kardynale przybywa do klasztoru w Komańczy po średnio 40 tys. osób rocznie. Te liczby mogą zostać przekroczone, gdyż 12 września 2021 kard. S. Wyszyński został beatyfikowanym.
Do przejścia od parkingu jest zaledwie 600 metrów po drodze asfaltowej (nieco pod górkę).

» zwiedzanie drewnianej CERKWI na Szlaku Ikon Doliny Osławy

W krajobrazie Bieszczad pośród budowli wyróżniają się drewniane cerkwie. We wschodniej części Bieszczad nie wszystkie się zachowały - ich opiekunowie zostali wysiedleni podczas Akcji Wisła (1947), czy podczas Akcji H–T” (nazwa pochodzi od pierwszych liter wysiedlanych powiatów: Hrubieszów – Tomaszów, 1945-1951). Najwięcej cerkwi użytkowanych przez grekokatolików i prawosławnych jest w zachodniej części Bieszczad, a dokładnie w dolinie rzeki Osława - niemal w każdej miejscowości! I dlatego właśnie tu do tych niepowtarzalnych bieszczadzkich atrakcji chcemy Was zabrać...

» około 18-tej zakończenie wycieczki po Bieszczadach (w zależności od miejsca wsiadania)

CENA: 130 zł / osoba

czas trwania: 10 - 18

CENA OBEJMUJE:
- transport autokarem / busem
- przejazd bieszczadzką kolejką leśną
- zwiedzanie klasztoru w Komańczy
- zwiedzanie cerkwi

-
opłaty parkingowe
- usługi przewodnika górskiego
- ubezpieczenie NNW
- podatek VAT marża.

OPŁATĘ za wycieczkę dokonuje się dopiero podczas wsiadania do autokaru u przewodnika gotówką. Jedynie większe grupki (po uzgodnieniu) prosimy o wpłatę zaliczki.
Jeśli ktoś potrzebuje FAKTURĘ to należy nam to zgłosić najpóźniej dzień przed wycieczką.

BON TURYSTYCZNY na krajowe wycieczki jednodniowe po Bieszczadach i Województwie Podkarpackim Biura Podróży Bieszczader

DNI WYJAZDÓW:
- SOBOTY (w okresie ferii zimowych, czyli od połowy stycznia do końca lutego)
- dodatkowe terminy dane w TERMINARZ

Wycieczki dla klientów indywidualnych w podanych dniach tygodnia oraz cenie są realizowane przy zebraniu przez BP Bieszczader minimum 15 osób.

Dla GRUP każdą wycieczkę organizujemy w dowolnym terminie i dostosowujemy cenę do świadczeń oraz ilości osób.

ROZETA KARPACKA

GALERIA ZDJĘĆ wykonywanych na wycieczce jednodniowej po Bieszczadach zimą:

[masterslider id="203"]

ROZETA KARPACKA

ROZKŁAD JAZDY

Przedstawiamy rozkład jazdy autokaru oraz podajemy również do jakich miejscowości należy dojechać we własnym zakresie jeśli wybrane przez Państwa miejsce noclegowe znajduje się poza naszą trasą autokarową:

8:20 LESKO (klienci m.in. z Sanok, Zagórz, Weremień, Łukowe, Bezmiechowa, Załuż, Zahutyń, Rymanów, Iwonicz, Krosno, Zagórz, Czaszyn, Wysoczany, Mokre, Rzepedź, Komańcza)
8:25 GLINNE
8:30 UHERCE Mineralne (Orelec, Olszanica, Stefkowa, Ustianowa, Ropienka, Wańkowa, Zawadka, Ustrzyki Dolne, Arłamów, Bircza, Krasiczyn, Przemyśl, Równia, Krościenko, Brzegi Górne, Łodyna, Jasień, Hoszów, Zadwórze, Rabe, Żłobek, Czarna, Michniowiec)
8:40 MYCZKOWCE skrzyżowanie (Zwierzyń)
8:50 MYCZKOWCE (3 przystanki)
9:00 BÓBRKA
9:05 SOLINA (3 przystanki i klienci z Solina Jawor, Rewita, Łobozew, Teleśnica)
9:20 POLAŃCZYK (3 przystanki: uzdrowisko, skrzyżowanie, sanktuariumklienci z Wołkowyja, Górzanka, Stężnica, Bukowiec, Terka, Zawóz, Werlas, Rajskie, Olchowiec, Chrewt, Polana)
9:25 MYCZKÓW (3 przystanki)
9:30 BEREZKA (Wola Matiaszowa, Bereźnica Wyżna)
9:35 ŚREDNIA WIEŚ
9:35 BACHLAWA
9:40 HOCZEW (Dziurdziów, Łączki, Lesko, Weremień)
9:45 NOWOSIÓŁKI
9:50 ZAHOCZEWIE
9:55 MCHAWA
10:00 BALIGRÓD (Stężnica, Roztoki Dolne, Kiełczawa, Łukowe, Kalnica, Cisowiec)
10:05 BYSTRE
10:15 JABŁONKI
10:30 CISNA (Dołżyca, Buk, Terka, Polanki, Krzywe, Przysłup, Strzebowiska, Kalnica, Smerek, Wetlina, Nasiczne, Chmiel, Zatwarnica, Sękowiec, Dwernik, Dwerniczek, Smolnik nad Sanem, Lutowiska, Muczne, Pszczeliny, Bereżki, Ustrzyki Górne)
10:35 MAJDAN (Liszna, Żubracze, Wola Michowa, Maniów, Smolnik nad Osławą, Mików, Łupków, Radoszyce)

UWAGA: powyższy rozkład jazdy może ulec zmianie. Dokładne godziny i miejsce odbioru podajemy oddzwaniając do zapisanych na wycieczkę osób dzień przed wycieczką w godzinach między 9:00, a 12:00.

Jesteśmy w stanie zorganizować dojazd na nasze wycieczki z każdej innej miejscowości w Bieszczadach i na Podkarpaciu – cena od 15 zł / osoba.
Klienci nocujący między Cisną, a Wetliną dowóz w cenie 20 zł (w 2 strony).
(pod warunkiem zebrania przez biuro BP Bieszczader minimum 8 osób chętnych).

ROZETA KARPACKA

INFORMACJE PRAKTYCZNE

WYPOSAŻENIE: zimowa odzież (spodnie narciarskie, ciepła kurtka, polar, czapka, komin lub szalik, grube rękawice), ciepłe i wygodne buty, energetyczne jedzenie (np. czekolada) oraz doradzamy gorącą herbatę w termosie.

UBEZPIECZENIE: uczestników wycieczek krajowych ubezpieczamy od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków w TU UNIQA (ogólne warunki na UNIQA).

UWAGA: program może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych, charakteru grupy, nieprzewidywalnych zdarzeń. Wszystkie powyższe informacje przypominamy w rozmowie telefonicznej dzień przed wycieczką oraz wysyłamy w SMS-ie.

ROZETA KARPACKA
Film z przejazdu BIESZCZADZKĄ KOLEJKĄ LEŚNĄ

https://youtu.be/R5fVFJILX9U

ROZETA KARPACKA
Film z lotu nad KLASZTOREM sióstr nazaretanek w KOMAŃCZY

https://youtu.be/BdfH8N-ikdM

ROZETA KARPACKA
Film z lotu paralotnią nad Bieszczadami i CERKWIĄ W SZCZAWNEM

https://youtu.be/OSItMT4pCu0

ROZETA KARPACKA

PROMOCJE / ZNIŻKI na wycieczki i atrakcje

Kilkanaście lat temu zakładając biuro podróży w Bieszczadach powiedzieliśmy sobie, iż będziemy organizować wycieczki z niepowtarzalnymi programami, które będą miały najmniejszą cenę, ale jednocześnie najwyższą jakość. I to nam się udaje. Ale od tego roku postanowiliśmy dodatkowo podziękować naszym stałym klientom poprzez:
1. składając rezerwację na 3 wycieczki jednodniowe (podczas jednego urlopu) na trzecią dajemy 10 zł zniżki / każda osoba
2. uczestnicząc nawet w 1 wycieczce przysługuje Państwu 10% zniżki na 3 atrakcje:
– rejs statkiem
lub na wypożyczenie sprzętu wodnego w PORT SOLINA w Solinie
warsztaty w BIESZCZADZKIEJ SZKOLE RZEMIOSŁA w Uhercach Mineralnych
– „6 całusów Wielkiej Niedźwiedzicy” w browarze URSA MAIOR w Uhercach Mineralnych, czyli degustację 6 lanych piw
oraz 50 zł zniżki na 2h Wyprawę UAZ-em z przewodnikiem.
Zniżki są udzielane na podstawie biletu otrzymanego podczas opłaty za wycieczkę od przewodników BP Bieszczader, na którego odwrocie są loga powyższych twórców atrakcji.

ROZETA KARPACKA
NAGRODY

Przypominamy, że w naszej ofercie mamy aż 12 wycieczek jednodniowych dla turystów nocujących w Bieszczadach i na Podkarpaciu! O jakości usług świadczą NAGRODY:
1. 2012r. Najlepszy Produkt Turystyczny Podkarpacia za wycieczkę TRAPERSKA PRZYGODA
2. 2015r. Najlepszy Produkt Turystyczny Podkarpacia za wycieczkę DREZYNAMI po Bieszczadach!
3. 2017r. wycieczka WODAMI rzeki San! dostała 2 nagrody:
- Najlepszy Produkt Turystyczny Podkarpacia oraz
- Najlepszy Produkt Turystyczny POLSKI – otrzymaliśmy taką nagrodę jako jedyne w historii tego konkursu biuro podróży w Polsce!
4. 2021r. Najlepszy Produkt Turystyczny Podkarpacia za wycieczkę BIESZCZADY W PIGUŁCE

ROZETA KARPACKA

REZERWACJE WYCIECZEK JEDNODNIOWYCH

Dlaczego warto wykonać rezerwację wycieczek jednodniowych PRZED PRZYJAZDEM w Bieszczady? - SPRAWDŹ

SYSTEM REZERWACJI wycieczek jednodniowych Biura Podróży Bieszczader z Bieszczad.

Wyszukaj wycieczki: