CZARNE ZŁOTO PODKARPACIA

Zapraszamy na wycieczkę jednodniową po najciekawszych atrakcjach Województwa Podkarpackiego zlokalizowanych wokół Krosna. Dzień rozpoczniemy od spaceru po najstarszym uzdrowisku w Polsce, czyli pokażemy IWONICZ ZDRÓJ. Następnie przemieścimy się do BÓBRKI, gdzie znajduje się najstarsza na świecie i nadal działająca KOPALNIA ROPY NAFTOWEJ. Zabierzemy Was w podróż rozpoczynającą się w 1854 roku... Warto wciąż udział w tej wycieczce również na fakt, że 2022 jest ogłoszony ROKIEM IGNACEGO ŁUKASIEWICZA! Kolejną atrakcją będzie miasteczko KROSNO nazywane "małym Krakowem". Po czasie wolnym pojedziemy w kierunku północnym na ruiny ZAMKU KAMIENIEC, gdzie powstała prawdziwa historia jaką znamy z komedii "ZEMSTA" Aleksandra Fredry (właścicielką zamku była jego żona!). Przejedziemy obok rezerwatu skalnego PRZĄDKI, a dzień zakończymy w PIJALNI CZEKOLADY w Korczynie! Czyż program wycieczki w okolice Krosna nie zapowiada się ciekawie? Chcecie przeżyć z naszym przewodnikiem taką przygodę?

MAPA z trasą przebiegu wycieczki jednodniowej w okolice Krosna wraz z poszczególnymi atrakcjami:

Mapa wycieczki jednodniowej CZARNE ZŁOTO PODKARPACIA po najciekawszych zabytkach i atrakcjach Województwa Podkarpackiego z Bieszczad

ROZETA KARPACKA

PROGRAM wycieczki jednodniowej w okolice Krosna:

● uzdrowisko IWONICZ ZDRÓJ

Iwonicz Zdrój – perła polskich uzdrowisk, jedno z najstarszych w Polsce, z zabudową w stylu szwajcarskim. Pisał o nim już w 1578 r. w książce „Cieplice” Wojciech Oczko nadworny lekarz króla Stefana Batorego. Nazywany jest również „Książę wód jodowanych” z racji występowania bardzo rzadkich wód bogatych w w jod.

Podczas wycieczki jednodniowej zabierzemy Was na spacer po Iwoniczu Zdrój pokazując i opowiadając o najciekawszych atrakcjach uzdrowiska, a chętni udadzą się na wędrówkę aż do źródła wody Bełkotka.

● SKANSEN NAFTOWY BÓBRKA im. Ignacego Łukasiewicza

Skansen Bóbrka – to kolebka światowego przemysłu naftowego, tu powstała w 1854 r. pierwsza na świecie kopalnia ropy naftowej, którą kierował Ignacy Łukasiewicz. Dziś w miejscu ciągle czynnej kopalni można zapoznać się z historią wydobycia ropy naftowej i gazu ziemnego, zobaczyć urządzenia i maszyny służące w górnictwie od ponad 160 lat, najstarszą kopankę ropy naftowej „Franek”, Dom Łukasiewicza oraz ciekawe multimedialne prezentacje.

● KROSNO zwane "małym Krakowem"

Krosno – Rynek Starego Miasta – to miejsce wyjątkowe należące do najpiękniejszych miejsc w regionie, gdzie możemy podziwiać ciekawe renesansowe kamienice z podcieniami, które świadczą o handlowym znaczeniu miasta. Krosno od wieków nazywane jest „Parva Cracovia” czyli Małym Krakowem. Na Rynku oraz w bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się wiele ciekawych zabytków godnych polecenia: Ratusz z XVIII w., Kamienica Wójtowska, kościół Franciszkanów oraz Krośnieńska Fara z monumentalną dzwonnicą, Dawny Pałac Biskup czy Muzeum Rzemiosła.

Oprócz krótkiego zwiedzania Krosna z przewodnikiem będzie tu można odpocząć w licznych kawiarniach, lodziarniach, pizzeriach czy zjeść obiad.

● ZAMEK KAMIENIEC Odrzykoń

Zamek Kamieniec – to malownicze i częściowo odbudowane pozostałości warowni obronnej wybudowanej w XIV w. w czasach króla Kazimierza Wielkiego. Zamek Kamieniec zasłynął poprzez opisanie 30-letniego sporu mającego miejsce w XVII w. pomiędzy Piotrem Firlejem i Janem Skotnickim na kartach „Zemsty" przez Aleksandra Fredrę! Zwiedzając zamek Kamieniec mamy możliwość odwiedzić kaplicę, muzeum zamkowe, salę tortur oraz podziwiać wspaniałe widoki na Krosno i Beskid Niski (przy dobrej widoczności podziwiamy stąd nawet bieszczadzkie połoniny!).

● PIJALNIA CZEKOLADY Korczyna

Pijalnia Czekolady – stworzona przez Mirosława Pelczara – dwukrotnego mistrza polski cukierników, to niebanalne miejsce na mapie Podkarpacia. To największa w Polsce i Europie wyjątkowa Pijalnia Czekolady w stylu starej fabryki czekolady. Tutaj obejrzymy razem film w kinie, największą fontannę czekolady, największy obraz z czekolady, 3 metrowe drzewko kakaowca oraz odbędziemy degustację czekolad! Będziecie mogli zakupić przepyszne lody, desery czekoladowo lodowe, praliny i oczywiście czekolady.

CENA: 150 zł dorośli / 140 zł młodzież 5-18 lat / 50 zł dzieci do 5

czas trwania wycieczki: 8 – 19

CENA OBEJMUJE:
- transport autokarem z klimatyzacją
- bilet do Muzeum Naftowego w Bóbrce
-
bilet do Zamku Kamieniec w Odrzykoniu
- bilet na zwiedzanie Pijalni Czekolady wraz z filmem i degustacją czekolady!
- usługi licencjonowanego przewodnika
- opłaty drogowe i parkingowe
- ubezpieczenie NNW
- podatek VAT marża.

OPŁATĘ za wycieczkę dokonuje się podczas wsiadania do autokaru u przewodnika gotówką. Jedynie większe grupki (po uzgodnieniu) prosimy o wpłatę zaliczki.
Jeśli ktoś potrzebuje FAKTURĘ to należy nam to zgłosić najpóźniej dzień przed wycieczką.

BON TURYSTYCZNY na krajowe wycieczki jednodniowe po Bieszczadach i Województwie Podkarpackim Biura Podróży Bieszczader

DNI WYJAZDÓW:
- WTORKI
(maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień i październik)
- inne miesiące i długie weekendy dane w TERMINARZ

Wycieczki dla klientów indywidualnych w podanych dniach tygodnia oraz cenie są realizowane przy zebraniu przez BP Bieszczader minimum 15 osób.

Dla GRUP każdą wycieczkę organizujemy w dowolnym terminie i dostosowujemy cenę do świadczeń oraz ilości osób.

ROZETA KARPACKA

Galeria ZDJĘĆ z wycieczki w okolice Krosna:

[masterslider id="243"]

ROZETA KARPACKA

ROZKŁAD JAZDY

MAPA przedstawiająca główną trasę przejazdu autokaru skąd zabieramy turystów indywidualnych na wycieczkę jednodniową „CZARNE ZŁOTO PODKARPACIA” w okolice Krosna:

...

6:50 HUZELE (Weremień)
6:55 ŁĄCZKI
7:00 HOCZEW (klienci m.in. z Dziurdziów, Nowosiółki, Mchawa, Żernica, Baligród, Bystre, Jabłonki)
7:02 BACHLAWA
7:05 ŚREDNIA WIEŚ
7:10 BEREZKA (Wola Matiaszowa, Bereżnica)
7:15 POLAŃCZYK (3 przystanki: uzdrowisko, skrzyżowanie, sanktuariumklienci z Wołkowyja, Górzanka, Stężnica, Bukowiec, Terka, Zawóz, Werlas, Rajskie, Olchowiec, Chrewt, Polana, Cisna, Majdan, Żubracze, Dołżyca, Krzywe, Przysłup, Strzebowiska, Kalnica, Smerek, Wetlina)
7:20 MYCZKÓW
7:30 SOLINA PKS przy hotelach
7:40 SOLINA Grosar (Solina Jawor, Rewita, Łobozew, Teleśnica)
7:45 BÓBRKA
7:50 MYCZKOWCE zapora lub ORELEC
7:55 MYCZKOWCE skrzyżowanie (Zwierzyń)
8:00 UHERCE Mineralne (Orelec, Olszanica, Stefkowa, Ustianowa, Ropienka, Zawadka, Ustrzyki Dolne, Arłamów, Bircza, Krasiczyn, Przemyśl, Równia, Krościenko, Brzegi Górne, Łodyna, Jasień, Hoszów, Zadwórze, Rabe, Żłobek, Czarna, Michniowiec, Lutowiska, Smolnik, Stuposiany, Pszczeliny, Muczne, Ustrzyki Górne, Dwernik, Chmiel, Zatwarnica, Nasiczne)
8:10 LESKO (Weremień, Huzele, Bezmiechowa)
8:20 ZAGÓRZ (Łukowe, Czaszyn, Wysoczany, Mokre, Szczawne, Płonna, Rzepedź, Komańcza)
8:30 SANOK (Załuż, Brzozów, Dynów, Rzeszów)
8:40 PISAROWCE
8:43 NOWOSIELCE
8:45 DŁUGIE
8:50 ZARSZYN
8:55 BESKO
9:05 RYMANÓW
9:15 IWONICZ (Krosno, Dukla, Chyrowa...)

Jesteśmy w stanie zorganizować dojazd na nasze wycieczki z każdej innej miejscowości  w Bieszczadach i na Podkarpaciu – cena od 20 zł / osoba.

Klienci nocujący między Cisną, a Wetliną (również Smerek, Kalnica, Strzebowiska, Krzywe, Dołżyca) dowóz do Polańczyka w cenie 40 zł / osoba (w 2 strony, a transport busem będzie zrealizowany w podanej cenie jeśli BP Bieszczader zbierze minimum 8 osób chętnych).

ROZETA KARPACKA

FILM z wycieczki jednodniowej w okolice Krosna z najważniejszymi atrakcjami: Iwonicz Zdrój, Skansen Bóbrka, Krosno, Zamek Kamieniec Odrzykoń, rezerwat Prządki i Pijalnia Czekolady Korczyna:

CZARNE ZŁOTO PODKARPACIA wycieczka jednodniowa po najciekawszych atrakcjach wokół Krosna: Iwonicz Zdrój, Skansen naftowy Bóbrka, Zamek Kamieniec Odrzykoń, rezerwat Prządki, Krosno, Pijalnia Czekolady Korczyna - film 3 minutowy

ROZETA KARPACKA

INFORMACJE PRAKTYCZNE

WYPOSAŻENIE: krótkie spodenki lub lekkie spodnie w zależności od prognoz pogody, wygodne obuwie (mogą być sandały), czapka z daszkiem, plecak z prowiantem, 1,5l wody, kurtka przeciw deszczowa oraz warto aparat fotograficzny.

UBEZPIECZENIE: na naszej wycieczce będą Państwo ubezpieczeni od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków w T.U. UNIQA (ogólne warunki dostępne na AXA).

UWAGA: program może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych, charakteru grupy, nieprzewidywalnych zdarzeń. Wszystkie powyższe informacje przypominamy w rozmowie telefonicznej dzień przed wycieczką oraz wysyłamy w SMS-ie.

ROZETA KARPACKA

PROMOCJE / ZNIŻKI na wycieczki i atrakcje

Kilkanaście lat temu zakładając biuro podróży w Bieszczadach powiedzieliśmy sobie, iż będziemy organizować wycieczki z niepowtarzalnymi programami, które będą miały najmniejszą cenę, ale jednocześnie najwyższą jakość. I to nam się udaje. Ale od tego roku postanowiliśmy dodatkowo podziękować naszym stałym klientom poprzez:
1. składając rezerwację na 3 wycieczki jednodniowe (podczas jednego urlopu) na trzecią i kolejną dajemy 10 zł zniżki / każda osoba
2. uczestnicząc nawet w 1 wycieczce przysługuje Państwu 10% zniżki na 3 atrakcje:
– rejs statkiem
lub na wypożyczenie sprzętu wodnego w PORT SOLINA w Solinie
warsztaty w BIESZCZADZKIEJ SZKOLE RZEMIOSŁA w Uhercach Mineralnych
– „6 całusów Wielkiej Niedźwiedzicy” w browarze URSA MAIOR w Uhercach Mineralnych, czyli degustację 6 lanych piw
oraz 50 zł zniżki na 2h Wyprawę UAZ-em z przewodnikiem.
Zniżki są udzielane na podstawie biletu otrzymanego podczas opłaty za wycieczkę od przewodników BP Bieszczader, na którego odwrocie są loga powyższych twórców atrakcji.

ROZETA KARPACKA

NAGRODY

Przypominamy, że w naszej ofercie mamy aż 12 wycieczek jednodniowych dla turystów nocujących w Bieszczadach i na Podkarpaciu! O jakości usług świadczą NAGRODY:
1. 2012r. Najlepszy Produkt Turystyczny Podkarpacia za wycieczkę TRAPERSKA PRZYGODA
2. 2015r. Najlepszy Produkt Turystyczny Podkarpacia za wycieczkę DREZYNAMI po Bieszczadach!
3. 2017r. wycieczka WODAMI rzeki San! dostała 2 nagrody:
– Najlepszy Produkt Turystyczny Podkarpacia oraz
Najlepszy Produkt Turystyczny POLSKI – otrzymaliśmy taką nagrodę jako jedyne w historii tego konkursu biuro podróży w Polsce!
4. 2021r. Najlepszy Produkt Turystyczny Podkarpacia wycieczka jednodniowa BIESZCZADY W PIGUŁCE

ROZETA KARPACKA

REZERWACJE WYCIECZEK JEDNODNIOWYCH

Dlaczego warto wykonać rezerwację wycieczek jednodniowych PRZED PRZYJAZDEM w Bieszczady? - SPRAWDŹ

SYSTEM REZERWACJI wycieczek jednodniowych Biura Podróży Bieszczader z Bieszczad.

Wyszukaj wycieczki: