WĘGRY Tokaj i Sóstó Fürdő

WĘGRY dla rodzin

Tokaj – baseny lub ZOO – degustacja win z golonkami

„Lengyel Magyar két jó barát, eggyütt harcol s issza borát” - Polak Węgier dwa bratanki i do bitki i do szklanki. Tym cytatem zachęcamy do wędrówki historycznym szlakiem bursztynowym, wprost do krainy win białych – Tokaju. Na pierwszy rzut oka widać jak jest urozmaicona, ale dopiero z bliska dostrzec można jej prawdziwe wartości – piwnice należące do UNESCO, narodowe tradycje, spokój wiosek… Podczas tej wycieczki zagościmy w legendarnym miasteczku Tokaj, położonym u zbiegu rzek Bodrog i Cisa - świętej rzeki Węgrów. Prosimy nie zapomnieć o zabraniu na wycieczkę jednodniową na Węgry strojów kąpielowych, gdyż każdy będzie mógł zaznać kąpieli w nowoczesnych basenach termalnych w Sóstó Fürdő obok Nyíregyházy! Kto nie będzie miał ochoty na kąpiele w basenach lub planuje tam spędzić krótki czas to będzie mógł pospacerować po największym na Węgrzech ZOO, czy skansenie. Dzień zakończymy w piwnicy pełnej doskonałych win oraz jedząc golonki peklowane i zapiekane w pół metrowych chlebach!

MAPA przedstawiająca trasę przebiegu wycieczki jednodniowej na Węgry wraz z zaznaczeniem poszczególnych atrakcji:

Mapa wycieczki jednodniowej z Bieszczad na Węgry TOKAJ z basenami termalnymi, degustacją win i atrakcjami

PROGRAM WYCIECZKI jednodniowej Węgry TOKAJ:

● około 6-tej wyjazd na wycieczkę autokarem z opowiadaniem przewodnikiem przez Bieszczady i Słowację
m.in. Medzilaborce (z jedynym w Europie muzeum Endiego Warchola), Humenne (kasztel, skansen), Trebisov, Sátoraljaújhely…

● spacer po TOKAJU: pomnik Bachusa, kościół z Czarną Madonną, punkt widokowy na rzekę Cisa i wpadającą do niej rzekę Bodrog

4 godzinny pobyt w dzielnicy wypoczynkowej Sóstó Fürdő obok Nyíregyházy, gdzie każdy może wybrać jemu odpowiadające atrakcje:

- kąpiele w BASENACH TERMALNYCH AQUARIUS
W kąpielisku termalnym AQUARIUS możecie się leczyć i relaksować w wodzie bromowo-jodowej. Tutejsza woda zawierająca wiele soli - jest zalecana do leczenia chorób układu mięśniowo-szkieletowego, chorób ginekologicznych, na choroby stawów oraz na rehabilitację. Świat Dziecka to prawdziwa dżungla: liany, skarby Inków, statek piracki - we wszystkich ukryte emocje i bogata oferta przygód dla najmłodszych. Basen z falami, rzeka oraz kilka zjeżdżalni, a w tym "kamikaze" to świat młodych ludzi szukających przeżyć i emocji!

W okresie letnim w cenie biletu koniecznie trzeba skorzystać z atrakcji KĄPIELISKA PARKOWEGO z: 50-metrowym basenem olimpijskim (26-27°C), baseny termalne (32-34°C), kilka basenów dla dzieci (32-34°C), basen "włoski" o zimnej wodzie (26-28°C), kilkanaście zjeżdżalni, twister, jakuzzi, boiska plażowe do siatkówki, piłki nożnej i wiele innych. Jest też kilka restauracji i barów, gdzie można płacić gotówką lub zegarkami noszonymi na nadgarstkach. Są to V pod względem baseny termalne na Węgrzech! UWAGA: we wrześniu część kąpieliska znajdująca się w parku jest zamknięta.

- pobyt w najbardziej ekscytującym ZOO PARKU na Węgrzech
Na powierzchni 30 hektarów lasu dębowego, dającego dom najrzadszym zwierzętom na świecie, możecie pospacerować wśród ponad 5 000 zwierząt! Oceanarium, dżungla tropikalna, program pokazu fok oraz jedyne na Węgrzech niemowlęta fok czekają na turystów poszukujących rzadkich przeżyć. Tu możecie odbyć podróż wokół Ziemi!

● DEGUSTACJA 4 gatunków WIN w oryginalnej piwnicy!
To spotkanie zostanie na długo w pamięci i kubkach smakowych… Rozpoczyna się od spaceru po piwnicy z leżakującymi tam dziesiątkami beczek pełnych wina tokajskiego. Dowiemy się i zobaczymy co to jest „putoń”. Jak smaki się zaostrzą zasiądziemy na ławach za stołami i się zacznie degustacja skarbów tokajskich piwnic wzbogacana opowiadaniem. Wychodząc z piwnicy można zakupić butelkowane degustowane wina za złotówki!

GOLONKI peklowane i zapiekane w chlebach!!! podawane podczas degustacji w piwnicy!
Jest to punkt programu, którym oprócz znakomitych win i przeprowadzonej na najwyższym poziomie degustacji się wyróżniamy. W jednym półmetrowym chlebie znajduje się kilka golonek, co sprawia, że nawet 4 górników najada się jednym chlebem! I taki schemat zamawiania stosujemy nie pytając o możliwości żywieniowe klientów ;-) Takich smakołyków nigdzie nie ma i wszyscy – od małych dzieci aż po osoby starsze – są z naszej propozycji zachwyceni!

● około 23-ej zakończenie wycieczki w Bieszczadach (godzina może być różna i jest uzależniona od miejsca wsiadania)

CENA: 190 zł dorośli / 180 zł młodzież 5-18 lat / 100 zł dzieci do 5 lat

czas trwania wycieczki: 6 – 23

CENA OBEJMUJE:
- transport autokarem z klimatyzacją
- degustacja 4 gatunków win
- GOLONKI W CHLEBACH podawane podczas degustacji win
- opłaty drogowe i parkingowe
- usługi pilota wycieczek będącego przewodnikiem
- ubezpieczenie NNW i KL
- podatek VAT marża.

Cena nie zawiera: biletów wstępu w Sóstó Fürdő do wyboru:
- baseny całoroczne AQUARIUS razem z basenami w części parkowej: około 60 zł z szafkami elektronicznymi na ubrania w cenie!
(Kupując indywidualnie pakiet kosztuje 5900 wstęp + 600 Ft szafki = około 90 zł!)
- lub ZOO: około 60 zł (kupując samemu około 75 zł!)

OPŁATĘ za wycieczkę dokonuje się dopiero podczas wsiadania do autokaru u przewodnika gotówką. Jedynie większe grupki (po uzgodnieniu) prosimy o wpłatę zaliczki.
Jeśli ktoś potrzebuje FAKTURĘ to należy nam to zgłosić najpóźniej dzień przed wycieczką.

DNI WYJAZDÓW:
- WTORKI
(lipiec, sierpień, wrzesień i październik)
- inne miesiące oraz długie weekendy dane w TERMINARZ

Wycieczki dla klientów indywidualnych w podanych dniach tygodnia oraz cenie są realizowane przy zebraniu przez BP Bieszczader minimum 20 osób.

Dla GRUP każdą wycieczkę organizujemy w dowolnym terminie i dostosowujemy cenę do świadczeń oraz ilości osób.

ROZETA KARPACKA

GALERIA ZDJĘĆ wykonanych na różnych wycieczkach jednodniowych Węgry TOKAJ z najważniejszymi atrakcjami w tej części Węgier:

[masterslider id="11"]

ROZETA KARPACKA

ROZKŁAD JAZDY

MAPA przedstawiająca główną trasę przejazdu autokaru skąd zabieramy turystów indywidualnych na wycieczkę „Węgry TOKAJ”:

Węgry TOKAJ trasa nr 1 (Bukowiec – Cisna)

Węgry TOKAJ trasa nr 2 (Komańcza)

Węgry TOKAJ trasa nr 3 (Baligród)

Poniżej oprócz powyższego rozkładu jazdy autokaru podajemy również do jakich miejscowości należy dojechać we własnym zakresie jeśli wybrane przez Państwa miejsce noclegowe w Bieszczadach, czy na Podkarpaciu znajduje się poza naszą trasą autokarową:

5:00 LESKO (klienci m.in. z Sanok, Zagórz, Huzele, Weremień, Łączki, Łukowe, Bezmiechowa, Załuż, Zahutyń)
5:05 UHERCE Mineralne (Orelec, Olszanica, Ropienka, Zawadka, Ustianowa, Ustrzyki Dolne, Łodyna, Brzegi Górne, Arłamów, Trójca, Hoszów, Równia, Krasiczyn, Przemyśl)
5:15 MYCZKOWCE skrzyżowanie (Zwierzyń)
5:20 MYCZKOWCE zapora
5:30 BÓBRKA
5:30 SOLINA Grosar (Solina Jawor, Rewita, Łobozew, Teleśnica)
5:35 SOLINA zapora
5:40 MYCZKÓW (Berezka, Wola Matiaszowa, Bereżnica, Średnia Wieś, Bachlawa, Hoczew, Dziurdziów)
5:45 POLAŃCZYK (3 przystanki: uzdrowisko, skrzyżowanie, sanktuarium)

Dalsza trasa przejazdu autokaru uzależniona od większej ilości chętnych:
UWAGA: jeśli w Systemie Rezerwacji są autokary nr 1 i 2 to przejazd odbywa się obydwoma trasami.

TRASA nr 1:
5:55 WOŁKOWYJA
6:00 BUKOWIEC (klienci z Zawóz, Werlas, Olchowiec, Chrewt, Polana, Czarna)
6:05 TERKA
6:10 POLANKI
6:15 BUK
6:25 DOŁŻYCA

TRASA nr 2:
5:55 WOŁKOWYJA (Bukowiec, Terka, Zawóz, Werlas, Rajskie, Olchowiec, Chrewt, Polana, Czarna, Zadwórze, Rabe, Żłobek, Lipie, Dwerniczek, Michniowiec)
6:00 GÓRZANKA
6:10 STĘŻNICA

6:15 BALIGRÓD (Hoczew, Dziurdziów, Nowosiółki, Cisowiec, Mchawa)
6:20 BYSTRE
6:25 JABŁONKI

TRASA nr 3:
5:55 BEREZKA (Wola Matiaszowa, Bereźnica Wyżna
6:00 ŚREDNIA WIEŚ
6:05 BACHLAWA
6:10 HOCZEW (Łączki, Weremień, Dziurdziów)
6:15 NOWOSIÓŁKI
6:20 MCHAWA (Cisowiec)
6:25 BALIGRÓD
6:30 BYSTRE
6:35 JABŁONKI

około 6:30 CISNA (Krzywe, Przysłup, Strzebowiska, Kalnica, Smerek, Wetlina, Ustrzyki Górne, Nasiczne, Dwernik, Chmiel, Zatwarnica, Smolnik nad Sanem, Bereżki, Pszczeliny, Muczne, Lutowiska)
6:35 MAJDAN (Liszna)
6:40 ŻUBRACZE
6:50 MANIÓW
6:55 WOLA MICHOWA
7:00 SMOLNIK nad Osławą (Mików)
7:05 ŁUPKÓW
7:10 OSŁAWICA
7:15 RADOSZYCE (Komańcza, Rzepedź, Szczawne, Czaszyn, Wysoczany, Mokre, Morochów, Wola Sękowa, Bukowsko, Wisłok, Jaśliska, Rymanów, Iwonicz, Krosno, Brzozów, Rzeszów)

UWAGA: organizator zastrzega sobie prawo zmiany trasy przejazdu na inną np. przez Orelec, Zagórz czy Komańczę, jeśli na trasie głównej nie ma klientów lub jest mniej niż 8 osób, a większa ilość jest do zabrania z innych miejscowości. Niektóre autokary wyjeżdżają już z Sanoka.
Powyższe godziny mogą ulec zmianie, a dokładne są podawane dzień przed wycieczką telefonicznie w godzinach między 9:00, a 12:00 oraz wysyłamy SMS-y z najważniejszymi informacjami.

Dowóz busem do autokaru w CISNEJ z miejscowości:
WETLINA 6:10, Smerek 6:15, Kalnica 6:20, Strzebowiska 6:25, Krzywe 6:30 za opłatą 30 zł / osoba w 2 strony, gdy biuro ma min. 8 osób z w.w. miejscowości.
Jesteśmy w stanie zorganizować dojazd na nasze wycieczki z każdej innej miejscowości w Bieszczadach – cena od 20 zł / osoba w zależności od liczby osób i km.

ROZETA KARPACKA

INFORMACJE PRAKTYCZNE

WYPOSAŻENIE: dowód osobisty lub paszport (ich brak grozi mandatem oraz zatrzymaniem w celu wyjaśnienia do 72), złotówki, a także: polar (degustacja połączona z jedzeniem golonki w chlebach odbywa się w piwnicy, gdzie jest 11 stopni), okrycie przeciwdeszczowe, wygodne obuwie, strój kąpielowy, ręcznik, klapki jak i suchy prowiant, dużo napoi (przydają się w szczególności po basenach i degustacji!).

WALUTA: na terenie Węgier obowiązującą walutą jest forint (100 forintów to około 1,50 zł). Wymianę złotówek na forinty można dokonać podczas wycieczki na postoju w Michalovcach lub Sátoraljaújhely. W czasie wycieczki forinty mogą się przydać na: zakup drobnych pamiątek, napoje i przekąski na terenie basenów termalnych. Degustowane wina sprzedawane za złotówki (od 15zł). Ceny produktów na Węgrzech są zbliżone do cen w Polsce.

UBEZPIECZENIE: uczestników wycieczek ubezpieczamy od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków i Kosztów Leczenia w TU UNIQA (ogólne warunki na UNIQA).
Wybierającym się za granicę zachęcamy (nie ma obowiązku) zabrać kartę ubezpieczenia zdrowotnego (EKUZ) z NFZ. Karta stanowi dowód, że dana osoba jest ubezpieczona w jednym z krajów UE oraz uprości płatności i procedury zwrotu poniesionych kosztów.

UWAGA: program może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych, charakteru grupy, nieprzewidywalnych zdarzeń. 

ROZETA KARPACKA

FILM z wycieczki jednodniowej WĘGRY TOKAJ:

Wycieczka jednodniowa z Bieszczad na WĘGRY TOKAJ - baseny termalne, ZOO, degustacja win, golonki i niepowtarzalne atrakcje.

ROZETA KARPACKA

CZYM SIĘ WYRÓŻNIAMY

W Bieszczadach jest kilka biur podróży zajmujących się organizacją wycieczek 1-dniowych, dlatego postanowiliśmy zachęcić Państwa do wyjazdu z nami zapewniając NAJWYŻSZĄ JAKOŚĆ i pokazując czym nasza oferta WYCIECZKI na WĘGRY się wyróżnia:
1. Węgry posiadają ogromną ilość basenów termalnych – my wybraliśmy dla Państwa nowoczesne i niezwykle atrakcyjne dla całych rodzin baseny Sóstó Fürdő obok Nyíregyházy
2. degustację win organizujemy w piwnicy z dojrzewającymi w ogromnych drewnianych beczkach winami

3. jedna z piwnic, w której degustujemy wina tokajskie, znajduje się na zboczu Gómbos-hegyi (Guzikowej Góry), w regionie tokajskim wpisanym na listę UNESCO w 2002r.
4. do degustacji wina zamawiamy GOLONKI peklowane i zapiekane W pół metrowych CHLEBACH!
5. zatrudniamy najlepszych przewodników - jeden z nich śpiewa z grupą w piwnicy, a drugi nie tylko śpiewa, ale też gra na gitarze!
6. współpracujemy z firmami posiadającymi najnowsze autokary w Bieszczadach i są rozpoznawalne dzięki umieszczaniu dużych TABLIC z nazwą biura na przedniej szybie
7. numerujemy miejsca, oddzwaniamy do klientów i wysyłamy smsem informacje
8. organizujemy dojazdy busami do głównych tras przejazdu autokarów.

ROZETA KARPACKA

Wycieczka jednodniowa na Węgry TOKAJ czy MISZKOLC - którą lepiej wybrać...

Jako jedyne biuro podróży w Bieszczadach wśród ofert wycieczek jednodniowych mamy 2 różne wycieczki na Węgry. Często turyści pytają nas którą lepiej wybrać.
Poniżej zestawienie, które Państwo lepiej uzmysłowi walory i atrakcje poszczególnych wycieczek:
1. BASENY:

MISZKOLC

TOKAJ

Są to wyjątkowe baseny, bo kąpiele są w jedynych w Europie grotach wapiennych (jaskiniach).

Ale niestety w okresie wakacji są tam dosłownie tłumy ludzi. Ta niedogodność zaczyna się już w staniu w kolejce do kupna biletów, trwa w szukaniu wolej przebieralni, w znalezieniu wolnej szafki na ubrania, a na szukaniu wolnego miejsca na rozłożenie ręcznika na trawie kończąc. Aby zamknąć szafkę trzeba posiadać monetę 100 forint i pasek ubiera się na rękę. Nasi przewodnicy zawsze „wypożyczają” turystom monety, więc to akurat nie jest kłopotem.

Na basenie jest 1 mały bar również z dużymi kolejkami i aby coś zjeść trzeba posiadać przy sobie forinty.

Jest jedna 3-metrowa zjeżdżalnia dla małych dzieci, a jacuzzi jest jedno na 10 osób i działa przez 15 minut w ciągu godziny.

Turyści, którzy nie idą na baseny mogą pospacerować po zadbanym parku. Są tam 2 małe stawiki oraz tor saneczkowy (jak na Gubałówce).

W Miszkolc Tapolca jesteśmy 3h. Na basenach w Sosto 4h.

 

 

 

 

Baseny są w dzielnicy wypoczynkowej Nigerhazy – Sosto Furdo. Są to 5 pod względem wielkości na Węgrzech, które są 3x większe od tych w Miszkolcu.

Składają się zarówno z basenów całorocznych, jak i otwartej w okresie wakacji części parkowej. Dlatego tę wycieczkę organizujemy przez 2 miesiące.

Łącznie do dyspozycji turystów: 25 basenów i kilkanaście zjeżdżalni.

W okresie wakacji jest kilka barów oraz restauracji, a w 3 z nich żeby w nich zapłacić nie trzeba posiadać pieniędzy przy sobie – otrzymywane przy kasie elektroniczne zegarki służą zarówno do zamykania szafek, jak i do płacenia za jedzenie. Reguluje się rachunek wychodząc z kompleksu. Są też inne bary – tam trzeba płacić gotówką.

Jest tu kilkanaście zjeżdżalni, a przede wszystkim różnych form relaksujących w formie jacuzzi, biczów wodnych cały czas działających oraz bardzo dużo atrakcji dla małych dzieci.

Turyści jadący na tę wycieczkę mają duży dylemat, bo mają do wyboru 2 atrakcje. Obydwie są tak wielkie, że byłoby trudno skorzystać z jednej i drugiej.

Ogród zoologiczny jest największym na Węgrzech z m.in. oceanarium, gdzie wchodzi się w tunel, a nad głową pływają rekiny, z pokazami zwierząt, potężnym wodospadem.... Wybiegi dla zwierząt są bardzo duże. Posiadają też kilka gatunków niespotykanych w innych ZOO.

2. ZWIEDZANIE:

MISZKOLC

TOKAJ

Zwiedzamy miasteczko Sarospatak, a szczegółowo:

- wchodzimy do wnętrza kościoła z relikwiami św. Elżbiety

- wchodzimy na dziedziniec Zamku Rakoczego (nie zwiedzamy wnętrza).

Zwiedzamy miasteczko Tokaj wchodząc na punkt widokowy skąd podziwiamy jego cudowne położenie w widłach 2 rzek: Bodrog i świętej rzeki Węgrów – rzeki Cisa.

Następnie idziemy pięknie ukwieconą główną ulicą spacerową miasta (oczywiście w okresie wakacji) do placu, na którym jest pomnik boga rozpusty Bachusa oraz kościół z Czarną Madonną. To tu powstało legendarne wino Tokaj…

Jeden i drugi program identycznie dobrze się kończy, bo degustacją win połączoną z golonkami peklowanymi i zapiekanymi w pół metrowych chlebach. To atrakcja, którą jeszcze do niedawna mieliśmy jako jedyni w ofercie. Niestety innym udało się „odnaleźć piekarza” i teraz – jak to większość naszych pomysłów – jest kopiowana. Przykro nam, bo ciekawych dań na Węgrzech jest więcej i warto by było, aby się wyróżniać…

Musimy też dodać informację, że wycieczka jest z przewodnikiem, który opowiada nie tylko w wybranych punktach programu, ale również po trasie przejazdu! A po drodze miejsc wartych odwiedzenia jest znacznie więcej. Podsumowując: wycieczkę Węgry TOKAJ uważamy za 100% bardziej atrakcyjną od Miszkolca.

ROZETA KARPACKA

PROMOCJE / ZNIŻKI na wycieczki i atrakcje

Kilkanaście lat temu zakładając biuro podróży w Bieszczadach powiedzieliśmy sobie, iż będziemy organizować wycieczki z niepowtarzalnymi programami, które będą miały najmniejszą cenę, ale jednocześnie najwyższą jakość. I to nam się udaje. Ale od tego roku postanowiliśmy dodatkowo podziękować naszym stałym klientom poprzez:
1. składając rezerwację na 3 wycieczki jednodniowe (podczas jednego urlopu) na trzecią dajemy 10 zł zniżki / każda osoba
2. uczestnicząc nawet w 1 wycieczce przysługuje Państwu 10% zniżki na 3 atrakcje:
– rejs statkiem
lub na wypożyczenie sprzętu wodnego w PORT SOLINA w Solinie

warsztaty w BIESZCZADZKIEJ SZKOLE RZEMIOSŁA w Uhercach Mineralnych
– „6 całusów Wielkiej Niedźwiedzicy” w browarze URSA MAIOR w Uhercach Mineralnych, czyli degustację 6 lanych piw
3. oraz 50 zł zniżki na 2h Wyprawę UAZ-em z przewodnikiem.
Zniżki są udzielane na podstawie biletu otrzymanego podczas opłaty za wycieczkę od przewodników BP Bieszczader, na którego odwrocie są loga powyższych twórców atrakcji.

ROZETA KARPACKA

NAGRODY

Przypominamy, że w naszej ofercie mamy aż 13 wycieczek jednodniowych dla turystów nocujących w Bieszczadach i na Podkarpaciu! O jakości usług świadczą NAGRODY:
1. 2012r. Najlepszy Produkt Turystyczny Podkarpacia za wycieczkę TRAPERSKA PRZYGODA
2. 2015r. Najlepszy Produkt Turystyczny Podkarpacia za wycieczkę DREZYNAMI po Bieszczadach!
3. 2017r. wycieczka WODAMI rzeki San! dostała 2 nagrody:
- Najlepszy Produkt Turystyczny Podkarpacia oraz
- Najlepszy Produkt Turystyczny POLSKI – otrzymaliśmy taką nagrodę jako jedyne w historii tego konkursu biuro podróży w Polsce!
4. 2021r. Najlepszy Produkt Turystyczny Podkarpacia za wycieczkę BIESZCZADY W PIGUŁCE

ROZETA KARPACKA

REZERWACJE WYCIECZKI JEDNODNIOWEJ

Dlaczego warto wykonać rezerwację wycieczek jednodniowych PRZED PRZYJAZDEM w Bieszczady?SPRAWDŹ

SYSTEM REZERWACJI wycieczek jednodniowych Biura Podróży Bieszczader z Bieszczad.

Wyszukaj wycieczki: